התובע מולר יעיד על שיבוש החקירה מצד טראמפ

התובע מולר יעיד על שיבוש החקירה מצד טראמפ
התובע המיוחד בחקירת המעורבות הרוסית בבחירות, יעיד בפני ועדות החוקה והמודיעין של בית הנבחרים בעוד כשבוע וחצי. זאת לאחר שהושגה פשרה עם חברי הוועדות. מולר הביע את הסתייגותו ממתן העדות ואמר כי לא יספק עוד נתונים מעבר לכתוב בדוח שלו בעניין
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
התובע המיוחד רוברט מולר
צילום: צילום: אי-פי

התובע המיוחד בחקירת המעורבות הרוסית בבחירות, רוברט מולר, יעיד בפני ועדות החוקה והמודיעין של בית הנבחרים בעוד כשבוע וחצי. זאת לאחר שהושגה פשרה עם חברי הוועדות - כך פורסם אמש (שישי) בסוכנות הידיעות אי-פי. מולר הביע את הסתייגותו ממתן העדות ואמר כי לא יספק עוד נתונים מעבר לכתוב בדוח שלו בעניין. חברי ועדת החוקה צפויים להתמקד בשאלותיהם בניסיונותיו של הנשיא טראמפ לשבש את החקירה. 

התובע המיוחד עזב בסוף חודש מאי את תפקידו לאחר שסיים את החקירה בנושא ההתערבות הרוסית. בריאיון ראשון לאחר הגשת מסקנותיו, סיפר מולר: "לא הייתה לנו ודאות שהנשיא דונלד טראמפ לא ביצע עבירה של שיבוש הליכים". התובע המיוחד הסביר "מדיניות משרד המשפטים היא שלא ניתן להאשים את הנשיא בעבירה בעודו מכהן ולכן האשמת הנשיא בפשע לא הייתה אופציה".

מולר הדגיש כי רוסיה פעלה באופן מכוון כדי להתערב בבחירות בארצות הברית ולפגוע באחד המועמדים. ב-23 במארס השנה הגיש מולר את דוח החקירה לתובע הכללי וויליאם בר. הדוח שכתב מולר במשך 22 חודשים ענה על השאלה אם אכן היה שיתוף פעולה בין טראמפ ואנשיו, לבין הרוסים - בניסיון להתערב בבחירות לנשיאות.

במהלך חודש יוני פרסמו התובע הכללי וויליאם בר וסגנו רוד רוזנשטיין את הגרסה המצונזרת והמקוצרת של דוח, לפיה אין עדויות לכך שאנשיו של הנשיא שיתפו פעולה עם הרוסים כדי להטות את תוצאות הבחירות.

הפופולריים