גורמים אמריקנים: לא נטיל סנקציות על מוחמד זריף

גורמים אמריקנים: לא נטיל סנקציות על זריף
ארצות הברית החליטה שלא להטיל לפי שעה עיצומים על שר החוץ של איראן. לפי הדיווחים, שר החוץ מייק פומפיאו התנגד להטלת הסנקציות על זריף
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר החוץ האיראני מוחמד זריף
צילום: צילום: אי-פי

ארצות הברית החליטה הלילה (שישי) שלא להטיל לפי שעה עיצומים על שר החוץ של איראן מוחמד זריף.  צעד זה עשוי להעיד על כוונתה של וושינגטון שלא לסתום את הגולל על ערוץ דיפלומטי עם טהרן. את הדיווח מסרו שני מקורות המקורבים לממשל האמריקני לסוכנות הידיעות רויטרס, אחד מהם אמר כי שר החוץ מייק פומפיאו התנגד להטלת העיצומים על זריף. 

בחודש שעבר, הודיע נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, כי יחתום על פקודה מיוחדת שתחל סנקציות חזקות על איראן. לדברי טראמפ, הסנקציות החדשות הן תגובה להפלת המל"ט האמריקני והן יכוונו, בין השאר, גם אל המנהיג העליון האיראני, עלי חמינאי.

שר האוצר האמריקני, סטיבן מנוצ'ין, ציין שהעיצומים החדשים מכוונים נגד שלושה בכירים איראנים, המעורבים בצורה כזו או אחרת, כלשונו, בהפלת המל"ט. מנוצ'ין ציין שגם השר זריף עתיד להיות מטרה של העיצומים האמריקנים בהמשך. בהודעת משרד האוצר האמריקני נכתב כי ארצות הברית מטילה עיצומים גם נגד שמונה מפקדים בכירים במשמרות המהפכה האיראנים, שלושה מתוכם בכירים בזרועות האוויר, הים והיבשה, והיתר מפקדי מחוזות בזרוע הים של משמרות המהפכה.

אתמול, ניסתה איראן ללכוד מכלית בריטית במפרץ הפרסי. רשת CNN דיווחה מפי גורמים אמריקנים על עימות בין כוחות משמרות המהפכה האיראניים לכוחות בריטיים. ספינת קרב בריטית שליוותה את המכלית הצליחה להניס את האיראנים. ממשלת בריטניה אישרה: שלוש ספינות איראניות התקרבו למיכלית הנפט כדי "להסיט אותה ממסלולה", אך ספינה של הצי הבריטי הרחיקה אותן. במשמרות המהפכה הכחישו את הדיווח וטענו כי "אם היינו רוצים - אנחנו מסוגלים ללכוד כל ספינה זרה בכל מיקום". 

הפופולריים