דיווח: רוסיה תנקוט צעדים שקטים להחלשת איראן בסוריה

דיווח: רוסיה תפעל בשקט להחלשת איראן בסוריה
לפי הדיווח בעיתון א-שרק אל-אווסט, רוסיה סיכמה על המהלך במסגרת הבנות עם ארה"ב. במקביל יוכלו האמריקנים לבצע "תקיפות כירורגיות" בצפון מערב סוריה, נגד פעילים המקורבים לארגון אל-קאעידה • בכיר במשמרות המהפכה, מאיים: איראן תהרוס את נושאות המטוסים האמריקניות אם ארה"ב "יעשו טעות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפגנה נגד ארה"ב באיראן
צילום: צילום: אי-פי

העיתון א-שרק אל-אווסט דיווח הבוקר (רביעי) על הבנות שנרקמו בין ארצות הברית לרוסיה, ולפיהן מוסקווה תנקוט "צעדים שקטים" להחלשת ההשפעה האיראנית על המוסדות הביטחוניים והצבאיים בסוריה, כשבמקביל וושינגטון תוכל לבצע "תקיפות כירורגיות" בצפון מערב סוריה, נגד פעילים המקורבים לארגון אל-קאעידה. בימים האחרונים דווח על שורה של מינויים חדשים בעמדות מפתח בממסד הביטחוני ובזרועות המודיעין של המשטר הסורי.

בתוך כך, בכיר איראני במשמרות המהפכה, חוסיין נג'את, איים אמש כי איראן תהרוס את נושאות המטוסים של ארצות הברית "אם היא תעשה טעות". לדבריו: "הבסיסים האמריקנים נמצאים בטווח הטילים שלנו. הם צריכים להיזהר מאוד מההשלכות של עימות צבאי עם איראן".

לצד זאת, ראש המטות המשולבים של ארצות הברית, הגנרל ג'וזף דנפורד אמר כי ארצו מנסה לגבש קואליציה צבאית בינלאומית שתספק הגנה לכלי שיט העוברים דרך מצרי הורמוז. זאת לנוכח התקיפות שאירעו באזור לאחרונה. 

לפני כשלושה שבועות אישר הצי של ארצות הברית כי כלי טיס אמריקני לא מאוייש הופל מעל מיצרי הורמוז על ידי האיראנים. זאת בהמשך לדיווח האיראני כי משמרות המהפכה במדינה הפילו מטוס אמריקני מסוג "גלובל הוק" במחוז החוף הדרומי של המדינה, הורמוזגאן, שחדר למרחב האווירי שלה. 

בעקבות הפלת המל"ט נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ החליט לתקוף באיראן אך התחרט ברגע האחרון והסביר: "היו נהרגים 150 בני אדם בתקיפה כזו, זו תגובה לא פרופורציונלית. חשוב להתחיל מחדש בנוגע לאיראן, להחזיר את איראן לגדולתה". עוד אמר טראמפ כי פעולה צבאית עדיין נשקלת.

הפופולריים