דיווח בקוריאה הצפונית: טראמפ וקים סיכמו על חידוש שיחות הפירוז

דיווח: טראמפ וקים סיכמו על חידוש שיחות הפירוז
כלי תקשורת במדינה המסוגרת דיווחו כי סוכם על חידוש השיחות בפגישת טראמפ-קים. עוד דווח כי המנהיגים סיכמו לשמור על קשר קרוב בעתיד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ וקים ג'ונג און באזור המפורז 30.06.19
צילום: צילום: רויטרס

כלי תקשורת בקוריאה הצפונית דיווחו אמש (ראשון) כי שליט המדינה קים ג'ונג און ונשיא ארצות הברית דונלד טראמפ סיכמו בפגישתם לחדש את השיחות בנוגע לפירוז קוריאה הצפונית מנשק גרעיני. לפי דיווח של סוכנות הידיעות הרשמית בצפון קוריאה KCNA, קים וטראמפ הסכימו לשמור על קשר קרוב בעתיד, כדי להביא לפריצות דרך חדשות בנושא פירוז חצי האי ולפיתוח היחסים בין המדינות. 

אמש נפגשנו שני המנהיגים באזור המפורז המפריד בין שתי הקוריאות. טראמפ חצה את הגבול לצדו הצפוני לעברו של קים, שהגיע לקראתו ולחץ את ידו. לאחר מכן חצו השניים את הגבול בחזרה לאזור המפורז, שם קיימו פגישה סגורה.טראמפ הזמין את קים לבקר בבית הלבן. קים אמר לטארמפ בעת לחיצת הידיים: "לא ציפיתי לראות אותך כאן. אתה הנשיא האמריקני הראשון לחצות את הגבול". 

פגישתם האחרונה של טראמפ וקים, התקיימה לפני שלושה חודשים בוויאטנם, והסתיימה בלי תוצאות. מאז הידרדרו שוב יחסי שתי המדינות. טראמפ אמר במסיבת עיתונאים בתום הפסגה: "הקוריאנים רצו שנסיר את הסנקציות - לא יכולנו לעשות זאת. דחינו את הצעת קים לפירוז חלקי תמורת הסרת הסנקציות, ולכן נאלצנו לעזוב את השולחן". 

הפופולריים