ירושלים בפריז: בבירה הצרפתית נחנכה כיכר על שמה של בירת ישראל

פריז חנכה כיכר על שמה של ירושלים
בטקס השתתף גם ראש עיריית ירושלים משה ליאון ששיבח באזני כאן חדשות את ראש עיריית פריז הידלגו על "האומץ שהפגינה" בהחלטתה. הידלגו ציינה כי הכיכר סמוכה לשדרה שנקראה לאחרונה על שמם של הילדים היהודים שנרצחו בפיגוע בבית הספר בטולוז
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיכר ירושלים בפריז, צרפת
צילום: צילום: גדעון קוץ

בפריז נחנכה היום (ראשון) "כיכר ירושלים" במעמד ראש עיריית ירושלים משה ליאון, ראש עיריית פריז אן הידלגו, שגרירת ישראל בצרפת, שגרירה החדש של צרפת בישראל, חברי פרלמנט ומועצת העיר, נציגי הדתות הקתולית והפרוטסטנטית, אך בהיעדר נציג  מוסלמי. מאות מפגינים פרו-פלסטינים הפגינו נגד הטקס ושרו שירי דת מוסלמיים לכבודה של ירושלים. המוחים הורחקו על ידי המשטרה.

הכיכר נמצאת ברובע ה-17 בצפון  מערב העיר, ליד מבנה "מרכז יהדות אירופה" שייחנך בעוד כמה חודשים. הרחוב, שנשא פעם את שם ירושלים, נסגר עוד בשנות ה-70 של המאה ה-19 במסגרת עבודות הבינוי באי דה לה סיטה. 

משה ליאון עמד בדבריו על הדמיון בין ירושלים לפריז כשתי ערים שהטביעו את חותמן על העולם. ליאון הדגיש כי עיני כל הדתות נשואות לירושלים, אך היא בירתה הנצחית של העם היהודי. ליאון שיבח באזני כאן חדשות את ראש עיריית פריז על האומץ שהפגינה בהחלטתה לתת את שם ירושלים לכיכר זו ובכך שהזמינה אותו לטקס.

הידלגו ציינה כי הכיכר סמוכה לשדרה שנקראה לאחרונה על שמם של הילדים היהודים שנרצחו בפיגוע בבית הספר בטולוז. היא עמדה על מרכזיותה ועל עושרה הרוחני של העיר ועל הקשרים שפריז מקיימת איתה, כמו עם ערים נוספות, בהן תל אביב, יריחו ורמאללה. בסוף הטקס שרו הנוכחים, רובם ככולם אנשי הקהילה היהודית את התקווה ואת המנון צרפת המרסלייז.

הפופולריים