טראמפ התבדח עם פוטין: "אל תתערב לנו בבחירות"

טראמפ התבדח עם פוטין: "אל תתערב לנו בבחירות"
שני המנהיגים נפגשו בשולי ועידת ה-G20 ביפן. נשיא ארה"ב אמר: "יש לנו מערכת יחסים נהדרת", אך את עיקר תשומת הלב קיבלה ההתייחסות המבודחת שלו להתערבות הרוסית בבחירות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ וולדימיר פוטין ב-G20
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין נפגשו היום (שישי) בשולי ועידת ה-G20 באוסקה שביפן. טראמפ אמר על יחסיו עם פוטין: "יש לנו מערכת יחסים נהדרת. אנחנו הולכים לדבר על הרבה נושאים", והנשיא פוטין אמר דברים דומים.


אלא שאת תשומת לב העיתונאים משכה התייחסות מבודחת של הנשיא האמריקני להתערבות הרוסית בבחירות בארצות הברית. במענה לשאלת עיתונאי בנושא, אמר טראמפ לפוטין: "אל תתערב לנו בבחירות בבקשה", ושני המנהיגים וחברי משלחותיהם צחקו.

השבוע הסכים רוברט מולר, התובע המיוחד בפרשת המעורבות הרוסית בבחירות, להופיע בעדות פומבית בקונגרס בחודש הבא. מולר יופיע ב-17 ביולי בוועדת המשפט של בית הנבחרים ובוועדת המודיעין של הסנאט.

ב-23 במארס השנה הגיש מולר את דוח החקירה לתובע הכללי וויליאם בר. הדוח שכתב במשך 22 חודשים ענה על השאלה אם אכן היה שיתוף פעולה בין נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ואנשיו, לבין הרוסים - בניסיון להתערב בבחירות לנשיאות.

יום לאחר מכן פרסמה ועדת המשפט של בית הנבחרים בארצות הברית את עיקרי הדוח של התובע המיוחד. מולר ציין בדוח כי אין עדויות לכך שאנשיו של הנשיא שיתפו פעולה עם הרוסים כדי להטות את תוצאות הבחירות. 

טראמפ נפגש עם ראש ממשלת יפן

עוד לפני שהחלה ועידת ה-G20, נפגש טראמפ עם ראש הממשלה היפני שינזו אבה, המארח את הוועידה. בהצהרות לכתבים בפתח הפגישה אמר טראמפ כי ידון עם ראש ממשלת יפן בסוגיות רבות אך בעיקר בנושא הסחר.

"אני מעריך את העובדה ששכנעת הרבה יצרניות רכב יפניות לפתוח מפעלים במישיגן, באוהיו, בפנסילבניה ובקרוליינה הצפונית", אמר טראמפ למארחו היפני. הוא הוסיף כי השיחות יעסקו גם במכירת נשק וציוד צבאי ליפן.

הפופולריים