פוטין מזהיר: עלול לפרוץ מרוץ חימוש גרעיני

פוטין מזהיר: עלול לפרוץ מרוץ חימוש גרעיני
נשיא רוסיה התייחס הערב למתיחות במפרץ הפרסי ואמר כי "חשוב לא להסלים את המצב" בריאיון לעיתון הבריטי "פייננשל טיימס". בתוך כך, גורם איראני אומר כי "על מנת לפתוח בשיחות עם הצדדים בנוגע להסכם, אנו דורשים את היכולת למכור נפט"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין
צילום: צילום: אי-פי

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין התייחס הערב (חמישי) לעימות בין איראן לארצות הברית והזהיר כי יש סכנה להתפתחות של מרוץ גרעיני חדש. "חשוב לא להסלים את המצב", אמר פוטין בריאיון לעיתון הבריטי "פייננשל טיימס".

"הצענו לקיים שיחות עם ארצות הברית בנוגע לאמנה חדשה לצמצום הנשק האסטרטגי, אך לא ראינו צעדים אמיתיים בנושא מכיוון וושינגטון. אני מוכן לעבוד עם האמריקנים על מנת למצוא פיתרון לנושא הפיקוח על נשק", הוסיף הנשיא הרוסי.

פוטין התייחס גם ליחסי ארצו עם בריטניה ואמר כי "לא שווה לפגוע ביחסים עם בריטניה בעקבות נושא הריגול". כשפרשת הרעלת המרגל סרגיי סקריפאל עדיין לא שכחה, אמר פוטין כי "בגידה היא פשע יותר גרוע, יש להעניש עליה". עוד הוסיף בנושא כי "על סוכנויות המודיעין לטפל בנושאים אלו".

בנוגע לניסיון ההפיכה בוונצואלה והטענות כי רוסיה מעורבת בהגנה על הנשיא המכהן, ניקולס מדורו, אמר פוטין כי "האינטרסים הרוסיים והסינים דומים במקרים רבים, כולל בנוגע לחוקי סחר גלובליים. אין לנו חיילים בוונצואלה, רק מומחים. חואן גואידו לא יכול להכריז על עצמו כנשיא, הוא חייב לעבור בחירות. רעיונות המערב הליברלים כעת מיושנים".

בתוך כך, גורם איראני אומר כי "ארצות הברית מעוניינת לדבר אך המדינות נמצאות במלחמה כלכלית ועל מנת לפתוח בשיחות יש קודם כל להכריז על הפסקת אש". לטענתו השלב הראשון בהפסקת האש הכלכלית תהיה היכולת למכור נפט "על מנת לפתוח בשיחות עם הצדדים בנוגע להסכם הגרעין, אנו דורשים את היכולת למכור נפט. מדובר ביתרון הבסיסי של ההסכם".

הפופולריים