לאחר התבוסה: מסר מפויס של ארדואן לאופוזיציה

לאחר התבוסה: מסר מפויס של ארדואן לאופוזיציה
על אף תבוסת נציגו בבחירות לראשות עיריית איסטנבול, כתב נשיא טורקיה כי "רצון העם שוב בא לידי ביטוי", והוסיף כי כולו תקווה שתוצאות הבחירות החוזרות יועילו לעיר. נציג האופוזיציה אממולו זכה בכ-53% מהקולות ואילו ליריבו, ראש הממשלה לשעבר ילדרים, הצביעו כ-45% מהקולות בלבד
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
רג'פ טייפ ארדואן, נשיא טורקיה
צילום: צילום: אי-פי

עוד לפני שהושלמה ספירת קלפיות ההצבעה בבחירות לראשות עיריית איסטנבול, בירך אמש (ראשון) נשיא טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן את מועמד האופוזיציה אכרם אממולו בטוויטר על ניצחונו: "אני מברך את אממולו, שזכה בבחירות על פי תוצאות לא רשמיות". ארדואן הוסיף כי הוא מלא תקווה שתוצאות הבחירות החוזרות יועילו לאיסטנבול: "רצון העם שוב בא לידי ביטוי".

כשפניו אל הבחירות הכלליות של 2023 במדינה, שיגר ארדואן מסר מפייס, וכתב "נצעד אל 2023 באחדות ובסולידריות במסגרת עקרונות הרפובליקה מבלי לפגוע בדמוקרטיה, בשלטון החוק ובשלום, בשגשוג וביציבות של ארצנו".

בבחירות החוזרות שנערכו אתמול לראשות עיריית איסטנבול זכה מועמד האופוזיציה ונציג "מפלגת העם הרפובליקנית" אכרם אממולו בכ-53% מהקולות. עבור מועמדו של ארדואן בינאלי ילדרים הצביעו כ-45% בלבד. ילדרים, נציג "מפלגת הצדק והפיתוח", היה האחרון ששימש בתפקיד ראש ממשלת טורקיה טרם הועברו סמכויות התפקיד לנשיא.

הבחירות אתמול נערכו לאחר שאממולו ניצח כבר בסבב הבחירות הראשון שנערך ב-31 במרץ. אולם בחודש שעבר הצליח ארדואן לכפות בחירות חוזרות לאחר שהתקבלו טענותיו לאי סדרים. הבחירות לראשות עיריית איסטנבול נחשבות במידה רבה למשאל עם על תמיכה בהמשך דרכו של נשיא טורקיה, שמנתק את הצבא ממוקדי הכוח ותומך באידיאולוגיה איסלמיסטית.

הפופולריים