טראמפ: "מאמין שאיראן מעוניינת במשא ומתן"

טראמפ: "מאמין שאיראן מעוניינת במשא ומתן"
נשיא ארה"ב אמר בריאיון לרשת NBC על הפלת המל"ט כי הוא אינו חושב שאיראן ניסתה לאתגר אותו, וכי לא הועבר מסר אזהרה מקדים לפני שתוכנן לתקוף בשטחה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ וחסן רוחאני
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ התייחס היום (ראשון) פעם נוספת למתיחות עם איראן ואמר כי "אני לא מאמין שאיראן מנסה לאתגר אותי על ידי הפלת המל"ט. אני מאמין כי איראן רוצה לשבת למשא ומתן ולחתור לעסקה". את הדברים אמר בריאיון לרשת NBC, שישודר במלואו בהמשך הערב.

עוד אמר טראמפ בריאיון כי לא שלח מסר אזהרה מקדים לאיראן בטרם תוכנן לתקוף בשטחה. הנשיא הוסיף שאינו מעוניין במלחמה. בתוך כך, שליח ארצות הברית לענייני איראן בריאן הוק, שמבקר באזור בימים אלה, אמר על העולם ללחוץ על איראן להפסיק להסלים את המזרח התיכון, וכי הכוחות האמריקניים פרוסים באזור למטרות הגנה בלבד.

אתמול צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו כי "נטיל סנקציות משמעותיות נוספות על איראן ביום שני". הוא התייחס לנושא הגרעין ואמר כי "תחת תוכניתו ה'נוראית' של אובמה איראן הייתה משיגה גרעין תוך שנים ספורות, אסור לנו לאפשר לזה לקרות". 

מוקדם יותר אמר נשיא ארצות הברית כי פעולה צבאית נגד איראן עדיין נשקלת, ואחר כך אף הבהיר כי מעולם לא חזר בו מההחלטה לתקוף, כפי שדווח, אלא רק עצר אותה בשלב זה. הנשיא, שהחליט לתקוף באיראן בעקבות הפלת המל"ט, הוסיף: "חשוב להתחיל מחדש בנוגע לאיראן, להחזיר את איראן לגדולתה". עוד הוסיף בנימה מפויסת: "אנו מעריכים את איראן על כך שלא הפילה את המטוס האמריקני המאוייש שעבר באזור". 

היום נפגש היועץ האמריקני לביטחון לאומי ג'ון בולטון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, ברקע המתיחות מול איראן. בולטון אמר כי "איראן שואפת להשיג נשק גרעיני ובונה את כוחות משמרות המהפכה". הסימנים מראים כי איראן אינה מחפשת שלום. צבאנו מוכן לנוע והוא הטוב בעולם, איראן לא יכולה להיות בעלת נשק גרעיני". 

ראש הממשלה אמר בהצהרתו בפגישה כי התוקפנות האיראנית גברה כאשר הסנקציות נגד איראן הוסרו בגלל הסכם הגרעין וכסף החל לזרום אליה. "התומכים בהסכם הגרעין אמרו שזרימת הכסף תהפוך אותה למתונה וההפך קרה. מי שאומר שרק לאחרונה החלה התוקפנות חי בכוכב אחר".

הפופולריים