"הרג ילדה בעיראק": המשפט שמסעיר את ארה"ב

"הרג ילדה בעיראק": המשפט שמסעיר את ארה"ב
אדוארד גאלגר, מפקד כוח לוחמה מיוחד של אריות הים, נאשם שירה למוות ללא צורך מבצעי בילדה ובגבר. גאלגר טוען: חיילים מנסים להפליל אותי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אדוארד גאלגר ורעייתו
צילום: צילום: איי פי

המשפט שמסעיר את ארה"ב: חיילים העידו נגד מפקדם כי רצח ילדה, נער וגבר בעיראק: אדוארד גאלגר, מפקד כוח לוחמה מיוחדת של יחידת אריות הים בצבא ארה"ב נאשם שירה למוות בילדה ובגבר וכן שדקר למוות נער פעיל דאעש במהלך שירותו בעיראק ב-2017. חייליו של גלאגר העידו כי בשלוש תקריות שונות במהלך לחימה נגד כוחות דאעש בעיראק, הרג מפקדם גבר וילדה באמצעות רובה צלפים ממרחק, ודקר למוות פעיל דאעש שהובא לבסיסם על ידי כוחות הביטחון העיראקיים. איש מהעדים לא ראה את גלאגר מבצע את המעשים, אולם הם העידו כי אמר להם כי עשה אותם בהזדמנויות שונות. ההגנה מצדה טוענת כי החיילים מנסים להפליל את מפקדם.

אמש (שבת) חלה התפתחות דרמטית במשפט, כאשר אחד העדים טען כי הוא זה שלמעשה גרם למותו של פעיל דאעש שנדקר על ידי המפקד. העד, חובש במקצועו, טען כי חסם את צינור האוויר של הפעיל לאחר שנדקר, ובכך הוביל למותו. הוא טען כי עשה זאת כדי למנוע ממנו עינויים בכלא העיראקי וכי הצעיר היה מת בכל מקרה. התביעה מצדה טענה כי החובש הוא חבר של גלאגר שמנסה להגן עליו ועדותו סותרת את עדויותיהם של חיילים אחרים. המשפט צפוי להימשך גם בשבוע הבא.

הפופולריים