טראמפ: פעולה צבאית נגד איראן עדיין על השולחן

טראמפ: פעולה צבאית נגד איראן עדיין על השולחן
נשיא ארצות הברית אמר לעיתונאים שעל אף שהתחרט לגבי התקיפה אתמול, פעולה נגד טהראן עדיין נשקלת, והוסיף - "חשוב להתחיל מחדש בנוגע לאיראן". מנגד, שר החוץ האיראני ג'וואד זריף צייץ תרשימים עם המסלול שעבר כלי הטיס
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כלי הטיס האמריקני שהופל על ידי איראן מסוג RQ-4 Global Hawk
צילום: .

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אמר היום (שבת) שפעולה צבאית נגד איראן עדיין נשקלת. הנשיא, שהחליט לתקוף באיראן בעקבות הפלת המל"ט - והתחרט, הוסיף: "חשוב להתחיל מחדש בנוגע לאיראן, להחזיר את איראן לגדולתה". הוא הוסיף שהממשל מוסיף לקדם סנקציות על טהראן בעקבות התקרית: "אנחנו יצרני הנפט המובילים בעולם, אנחנו לא צריכים את מיצירי הורמוז, זה הכל סביב מניעת הפיכתה של איראן למדינה גרעינית".

מנגד, שר החוץ האיראני ג'וואד זריף פרסם תרשימים של מסלול הטיסה של המל"ט האמריקני, שלטענתו מוכיחים שכלי הטיס שהופל על ידי איראן חדר לשטחה הריבוני של המדינה. "המל"ט חדר לשטחה הריבוני של איראן", כתב זריף, והוסיף: "אנחנו לא מעוניינים במלחמה, אלא רק מעוניינים להגן על גבולותינו באוויר, ביבשה ובים. אנחנו נתלונן על ארצות הברית באו"ם ונוכיח שהיא משקרת".

כלי טיס לא מאוייש הופל שלשום מעל מיצרי הורמוז בדרום המדינה. בהודעתו הדגיש פיקוד המרכז של צבא ארצות הברית שהאיראנים תקפו מבלי שהייתה התגרות מצד האמריקנים קודם לכן. בתגובה החליט טראמפ לתקוף באיראן, אך לאחר זמן קצר התחרט והתקיפה בוטלה. לדבריו, כששאלתי כמה אנשים יהרגו כתוצאה מהתקיפה ענו לי כ-150. זאת תהיה תגובה לא פרופורציונלית להפלת מל"ט"

הפופולריים