הצי האמריקני אישר: מל"ט הופל מעל מיצרי הורמוז

הצי האמריקני אישר: מל"ט הופל מעל מיצרי הורמוז
זאת, בהמשך לדיווח האירני ולדברי גורם אמריקני לכאן חדשות כי "כלי הטיס שלנו פעלו היום בשטח האווירי הבינלאומי ולא בשטח האווירי של איראן"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
תרגיל באיראן
צילום:

הצי האמריקני אישר כי כלי טיס לא מאוייש אמריקני הופל מעל מיצרי הורמוז היום (חמישי). זאת בהמשך לדיווח האיראני מוקדם יותר היום כי משמרות המהפכה במדינה הפילו מטוס אמריקני בלתי מאויש מסוג "גלובל הוק" במחוז החוף הדרומי של המדינה, הורמוזגאן, שחדר למרחב האווירי שלה.

אישור זה מגיע לאחר הכחשות מצד ארצות הברית מיד לאחר הדיווח האיראני. אז, אמר דובר פיקוד המרכז במדינה כי "שום כלי טיס אמריקני לא טס מעל שטח איראן". לאחר מכן, גורם אמריקני הבהיר בשיחה עם כאן חדשות כי "כלי הטיס שלנו פעלו היום בשטח האווירי הבינלאומי ולא בשטח האווירי של איראן".

מוקדם יותר הלילה, דוברת הפנטגון אמרה כי ארצות הברית אינה מחפשת עימות עם איראן, אך היא ערוכה להגן על כוחותיה ועל האינטרסים שלה באזור. הדוברת ציינה כי התגבורת לכוחות האמריקניים במזרח התיכון, ובה כאלף חיילים, תכלול מפעילים של טילי פטריוט ושל מטוסי מעקב, וכן "אמצעי הרתעה אחרים".

גם שר החוץ של ארצות הברית מייק פומפאו אמר אמש כי הממשל האמריקני ימשיך במדיניות הלחץ המרבי על איראן כדי להרתיע אותה מתוקפנות. פומפאו התייחס לתקיפת המכליות במפרץ הפרסי, שאירעה לפני שבוע, והבהיר כי טראמפ אינו מעוניין במלחמה, אך ינקוט את הצעדים הדרושים על מנת להגן על האינטרסים האמריקניים באזור.

לדברי חברי הקונגרס הדמוקרטים, אף שארצות הברית ואיראן הכריזו שאינן מעוניינות במלחמה, תגבור הכוחות האמריקניים במפרץ מגביר את הסיכון להתלקחות צבאית לא-מכוונת. לדעת הדמוקרטים, מדיניות הלחץ המרבי על טהראן, שנועדה להחזיר אותה לשולחן המשא ומתן בסוגיית הגרעין, היא למעשה מתכון למלחמה.

הפופולריים