פומפאו: נמשיך במדיניות הלחץ המירבי על איראן

פומפאו: נמשיך במדיניות הלחץ המירבי על איראן
שר החוץ האמריקני התייחס למתיחות עם איראן, שגברה בשל התקיפה במפרץ הפרסי: "אנו לא מעוניינים במלחמה, אך ננקוט את האמצעים הדרושים על מנת להגן על האינטסים שלנו באזור"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פומפאו - תקיפת המכליות במפרץ הפרסי
צילום: צילום: אי-פי

שר החוץ של ארצות הברית מייק פומפאו אמר אמש (שלישי) כי הממשל האמריקני ימשיך במדיניות הלחץ המרבי על איראן כדי להרתיע אותה מתוקפנות. פומפאו התייחס לתקיפת המיכליות במפרץ הפרסי, שאירעה לפני שבוע והבהיר כי הנשיא דונלד טראמפ אינו מעוניין במלחמה, אך ינקוט את הצעדים הדרושים על מנת להגן על האינטרסים האמריקניים באזור. את הדברים אמר שר החוץ האמריקני בשיחה עם כתבים בפלורידה.

אתמול הכריז מפקד משמרות המהפכה של איראן, חוסיין סלאמי, כי הטילים הבליסטיים שבידי ארצו מסוגלים לפגוע בדיוק רב בכלי שיט. בנאום ששודר בטלוויזיה האיראנית ציין סלאמי כי איראן מייצרת את הטילים האלה בכוחות עצמה, והוסיף כי קשה ליירטם באמצעות מערכות להגנה אווירית.

לפני שבוע נפגעו שתי מכליות באזור עומאן. לאחר המקרה פרסם צבא ארצות הברית סרטון, בו נראים חיילים איראנים מנסים להסיר מוקש שהוצמד לאחת המכליות במפרץ הפרסי. הממשל האמריקני ומדינות נוספות האשימו את איראן בתקיפה. טראמפ אף כינה את איראן: "אומה של טרור".

הפופולריים