אירוע הירי במצעד בטורונטו: נבדק חשד לטרור

אירוע הירי במצעד בטורונטו: נבדק חשד לטרור
ארבעה בני אדם נפצעו מירי בחגיגות הזכייה באליפות ה-NBA של טורונטו ראפטורס. שלושה נעצרו בחשד למעורבות בירי והמשטרה לא שוללת חשד לטרור, וקראה לעדי ראייה לסייע בחקירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שוטרים ואוהדים במצעד בטורונטו, יוני 2019
צילום: צילום: רויטרס

המשטרה בטורונטו הודיעה היום (שלישי) שנבדק חשד לטרור בירי סמוך לחגיגות הזכייה באליפות ה-NBA של קבוצת טורונטו ראפטורס. ארבעה בני אדם נפצעו באירוע ועד כה נעצרו שלושה אנשים בחשד למעורבות בו. האוהדים שהיו במקום רצו בבהלה מהכיכר המרכזית בעיר בה היו עשרות אלפי אנשים. בסך הכל במצעד הניצחון של הקבוצה היו כשני מיליון אוהדים. 


מפקד המשטרה המקומית, מארק סונדרס, עדכן שאין חשש לחייהם של הפצועים. בנוסף ישנם אנשים נוספים שנחבלו בזמן שניסו להימלט מהירי. הוא קרא לעדי ראייה לסייע בחקירה. ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, הגיב לאירוע וצייץ בטוויטר: "אני מאחר להחלמה מהירה של כל הפצועים. רוצה להודות למשטרת טורונטו שהפעלה מהר. לא ניתן לאירוע להפריע לרוח החגיגות מהמצעד היום". 

אנדרו סינג, שהיה במקום, סיפר לסוכנות הידיעות אי-פי שהוא שמע יריות וראה אישה שנפגעה, לפני שאנשים החלו להימלט מהמקום. "ראינו את הילדה צונחת לרצפה והבחור בורח", אמר סינג בן ה-29.

ראש עיריית טורונטו ג'ון טורי הודה למשטרה על התגובה המהירה ומסר בהצהרה: "אני מקווה שיימצאו האחראים לירי. אני רוצה לשבח ולהודות למיליוני האנשים שחוגגים בשמחה את האליפות של הקבוצה האהובה שלנו". 

הפופולריים