"איראן שיגרה טיל על רחפן אמריקני שעות לפני מתקפת המיכליות"

"איראן שיגרה טיל על רחפן אמריקני"
דיווח ב-CNN מפי גורם אמריקני כי "כמה שעות למתקפת המכליות נפט במפרץ עומאן בבוקר יום חמישי, האיראנים ראו רחפן אמריקני וירו לעברו טיל קרקע-אוויר, שהחטיא את המטרה ונחת במים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מתקפת מכליות נפט
צילום: צילום: אי-פי

גורם אמריקני אמר כי איראן שיגרה שלשום (חמישי) טיל קרקע-אוויר לעבר רחפן אמריקני, זמן קצר לפני תקיפת המכליות במפרץ עומאן - כך דווח הלילה ב-CNN. "כמה שעות לפני המתקפה, הבחינו הכוחות ברחפן שטס מעליהם וירו לעברו טיל, שהחטיא את המטרה ונחת במים" אמר הגורם.

בכיר אמריקני אחר התייחס הלילה לתקיפה בערוץ אל-ערביה הסעודי ואמר כי "איראן לא תקפה במקרה מיכלית נפט בבעלות יפנית, בזמן שראש ממשלת יפן מבקר בטהראן". לדבריו "העיתוי מלמד שאיראן מסרבת לדיאלוג".

כלי תקשורת ערביים מדווחים על נפילת רקטה באזור אל-ג'אדריה בלב בגדאד, האזור שבו ממוקמת השגרירות האמריקנית בבירת עיראק. לא נמסר מידע על נפגעים או נזק. במקביל ישנם דיווחים על שלוש פצצות מרגמה שנפלו באזור בסיס חיל האוויר העיראקי בלד שמרוחק 60 ק"מ צפונית מהבירה בגדאד. לא ידוע על נפגעים. בבסיס פועלות גם חברות ביטחוניות זרות.

בתוך כך, בריאיון לרשת פוקס האמריקנית התייחס טראמפ לסרטון שפרסם הלילה צבא ארה"ב, שבו נראים חיילים איראנים מנסים להסיר מוקש שהוצמד לאחת המכליות במפרץ עומאן. טראמפ העריך כי טהראן לא תסגור את מיצרי הורמוז.

בנוסף, שר סעודי התייחס לנושא ואמר לרשת CNN שאין סיבה לחלוק על ההערכה האמריקנית לפיה איראן אחראית לפעולה. שר החוץ של בריטניה הצטרף אליו: "משמרות המהפכה אחראי כמעט בוודאות למתקפה". לדברי האנט, "אין זה סבירה שמדינה אחרת, או גורם שאינו מדינה, היה אחראי למתקפה". שר החוץ קרא לאיראן להפסיק מייד את פעילותה המערערת, המהווה סכנה חמורה לאיזור. 

הפופולריים