פוטין: היחסים עם ארצות הברית מתדרדרים כל הזמן

פוטין: היחסים עם ארצות הברית מתדרדרים כל הזמן
נשיא רוסיה התייחס ליחסים עם האמריקנים בריאיון לפני ועידת ה-G-20, בה ייתכן וייפגש עם טראמפ. בתוך כך, ראש ממשלת יפן נפגש עם המנהיג העליון של איראן עלי חמינאי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, יוני 2019
צילום: צילום: אי-פי

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר הבוקר (חמישי) כי היחסים עם ארצות הברית מתדרדרים כל הזמן. בריאיון לקראת ועידת ה-G-20 שתתקיים בסוף החודש, בה ייתכן שייפגש עם הנשיא טראמפ, אמר פוטין כי הממשל האמריקני הנוכחי הטיל עשרות סנקציות על מוסקווה.

בשנה שעברה בוטלה פגישתם של השניים שתוכננה בוועידה, בגלל המתיחות בין רוסיה לאוקראינה. השניים נפגשו לראשונה ביולי בשנה שעברה בהלסינקי. במסיבת עיתונאים בתום הפגישה אמר טראמפ: "דיברנו על המטרה שלי לעצור את התפשטותה של איראן. הבהרתי שארצות הברית לא תאפשר לאיראן להמשיך להתבסס בסוריה".

בתוך כך, ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, המשיך היום בביקורו באיראן במטרה להקל על המתח בין טהראן לוושינגטון. אבה נפגש עם המנהיג העליון של איראן, עלי חמינאי. זאת לאחר שאתמול נפגש עם הנשיא רוחאני ואמר במסיבת העיתונאים כי "בכוונת יפן לשחק תפקיד בהקלת המתחים סביב איראן". במסיבת עיתונאים המשותפת לשניים אמר נשיא איראן חסן רוחאני שטהראן וטוקיו מתנגדות לנשק גרעיני.

"זה חיוני שאיראן משחקת תפקיד משמעותי בבניית שלום יציב במזרח התיכון", אמר אבה במסיבת העיתונאים עם רוחאני. "היום עולה המתח במזרח התיכון ויש מומחים שאומרים שהסכסוך עלול להתפתח בטעות". רוחאני הוסיף: "אנחנו לא ניזום סכסוך באזור, אפילו נגד ארצות הברית. אבל אם המלחמה נגדנו תתחיל - התגובה תהיה מוחצת". 

הפופולריים