דיווח בארגנטינה: רב חב"ד ברוסאריו הותקף באלימות במרכז העיר

דיווח: רב חב"ד ברוסאריו הותקף במרכז העיר
כלי תקשורת במדינה דיווחו כי הרב שלמה טאוויל הותקף אמש בידי שלושה נערים. הם קיללו אותו ולאחר מכן היכו אותו ודרכו על הכובע שחבש
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב שלמה טוויל
צילום: צילום: סלבדור חמאווי, אתר conclusion

כלי תקשורת בארגנטינה מדווחים היום (שני) כי רב חב"ד בעיר רוסאריו, הרב שלמה טאוויל, הותקף אמש באלימות בעת שהלך במרכז העיר. לפי הדיווחים, הרב הותקף בידי שלושה נערים. הם קיללו אותו ולאחר מכן היכו אותו ודרכו על הכובע שחבש.

מ-DAIA, נציגות ארגונים יהודים ארגנטינים, נמסר לתחנת רדיו מקומית ברוסאריו כי האלימות נפסקה רק לאחר ששכנים התערבו. גבריאל דובקין, נשיא הנציגות ברוסאריו, הוסיף כי הרב מתאושש ומשפחתו מלווה אותו "הוא ואנחנו מצויים במצוקה מוחלטת מהמקרה". כמו כן אמר כי היו "מקרים נקודתיים" של אנטישמיות בעיר, אבל הדבר מעולם "לא הגיע לכדי אלימות פיסית". ב-DAIA נטען כי מאחר שהתוקפים לא ניסו לגנוב דבר מהרב, נראה כי הרקע לתקיפה הוא דתו של טאוויל.

סגן וממלא מקום יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל, אמר בתגובה לתקיפת הרב: "מעשה נבזה של נערים שפגעו בלי שום סיבה ברב - זו אנטישמיות. מעשים אלו לצערי הפכו לדבר שבשגרה וראוי שכל מנהגי העולם בכלל וארגנטינה בפרט יטפלו בפורעים האלה ביד קשה ביותר".

בסוף חודש פברואר הותקף הרב הראשי של ארגנטינה, גבריאל דוידוביץ', בידי אלמונים ונפצע. התוקפים נכנסו לביתו בלילה, צעקו לעברו "אנחנו יודעים שאתה הרב של אמי"ה (המרכז היהודי במדינה)" והחלו לתקוף אותו. אשתו של הרב הייתה עדה למתרחש. עוד נמסר כי התוקפים נטלו חפצים וכסף ונמלטו מן המקום.

לפני כחודשיים דווח על תקרית אנטישמית בבית כנסת בבירה בואנוס איירס ובמהלכה פרצה אישה למקום ואיימה על הנוכחים עם חפץ חד כשהיא צועקת לעברם: "יהודים צריכים למות, אני אהרוג אתכם".

הפופולריים