למרות האיומים: ארה"ב לא תטיל מכסים חדשים על מקסיקו

למרות האיומים: ארה"ב לא תטיל מכסים על מקסיקו
הנשיא טראמפ הודיע כי בין ארה"ב למקסיקו נחתם הסכם הגירה חדש, לכן הסירה וושינגטון את האיום להטיל מכסים על שכנתה מדרום. מקסיקו מצידה, הסכימה לנקוט בצעדים דרסטיים לבלימת זרם המהגרים שמגיע משטחה לארה"ב
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טראמפ ומהגרים ממקסיקו, צולם ב-07.06.19
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע הלילה (שבת) כי חתם על הסכם הגירה חדש מול מקסיקו, על כן וושינגטון הסירה בינתיים את האיום להטיל על שכנתה מדרום מכסים חדשים. את הדברים צייץ טראמפ בחשבון הטוויטר שלו. מקסיקו מצידה הסכימה לנקוט בצעדים משמעותיים כדי לבלום את זרם המהגרים שנכנסים לשטחה מארצות הברית. 

אמש הודיע טראמפ כי יטיל מכסים על כל המוצרים המיובאים ממקסיקו, אם זו לא תפעל להגבלת זרם המהגרים. בהודעה שפרסם הבית הלבן נאמר כי יוטל מכס בשיעור של 5% על כל מוצרי היבוא ממקסיקו החל מהעשירי ביוני. לפי ההודעה, אם לא יפחת מספרם של המהגרים, יועלו המכסים בשיעור של 5% מדי חודש בחודשו, עד שיגיעו ל-25% באוקטובר.

בתגובה להודעה, הממשל במקסיקו פעל על מנת למנוע את הטלת המכסים. שיירת מהגרים ובה כ־1,200 בני אדם נעצרה סמוך לגבול הדרומי עם גואטמלה. שני פעילים למען זכויות מהגרים עוכבו לחקירה, וחשבונות בנק של חשודים בסחר בבני אדם במדינה הוקפאו. ה"וושינגטון פוסט" דיווח כי ממשלת מקסיקו הביעה נכונות לשלוח 6,000 חיילים לגבול עם גואטמלה כדי למנוע הסתננות מהגרים.

הפופולריים