נציבת האו"ם לזכויות אדם: "איסור ההפלות בארה"ב הוא עינוי נשים"

"איסור ההפלות בארה"ב הוא עינוי נשים"
קייט גילמור, נציבת האו"ם לענייני זכויות אדם מגנה את החקיקה אוסרת ההפלות, שעברה בארצות-הברית בחודשים האחרונים. בראיון ל"גארדיאן" הבריטי היא אומרת כי מדובר ב"אלימות מגדרית נגד נשים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קייט גילמור, נציבת האו"ם לענייני זכויות אדם
צילום: צילום: אי-אף-פי

נציבת האומות-המאוחדות לענייני זכויות אדם, קייט גילמור, התייחסה היום (שלישי) בריאיון לעיתון "הגארדיאן" הבריטי לחקיקות האוסרות הפלה, אשר עברו לאחרונה בחלק ממדינות ארצות הברית. "מדיניות ארצות-הברית בנוגע להפלות היא סוג של שנאה של קיצונים שמגיעה לכדי עינוי נשים", אמרה גילמור.

גילמור שמונתה לתפקיד בשנת 2015 הוסיפה כי "לא גינינו זאת באותה דרך שבה אנו מגנים צורות אחרות של שנאה של קיצונים, אבל זו אלימות מגדרית נגד נשים, ללא ספק". לטענתה "ברור שזה עינוי - זו שלילת הזכות לבריאות".

הפגנה נגד חוקי ההפלות בארההפגנה נגד חוקי ההפלות בארה"ב בחודש שעבר, צילום: רויטרס

בחודש שעבר אישרה מושלת מדינת אלבמה שבדרום ארצות-הברית את החוק האוסר לבצע הפלות במדינה, גם אם מדובר בהיריון כתוצאה מאונס או מגילוי עריות. חוק דומה אושר באפריל גם באוהיו ובאינדיאנה. במארס 2018 אישר מושל מיסיסיפי חוק האוסר לבצע הפלות אחרי השבוע ה-15 להיריון.

סמוך לאישור החוק במדינת אלבמה, יצאו אלפי מפגינים מ-50 ארגונים לרחובות בערים בכל רחבי ארצות הברית בקריאה לעצור את האיסורים.

הפופולריים