"מפגן אהבה אדיר": מצעד הצדעה לישראל בניו יורק

"מפגן אהבה אדיר": מצעד הצדעה לישראל בניו יורק
במצעד משתתפים יותר מ-40 אלף בני אדם, בהם מושל ניו יורק אנדרו קומו וראש העירייה ביל דה-בלאזיו, שהודיע כי יתמודד בבחירות לנשיאות ב-2020. קונסול ישראל בניו יורק דני דיין אמר: "מרגש לראות את התמיכה בישראל"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מצעד הצדעה לישראל בניו יורק
צילום: בלי

בניו יורק התקיים היום (ראשון) מצעד הצדעה לישראל, לרגל יום ירושלים, בהשתתפות של יותר מ-40 אלף בני אדם, בהם מושל ניו יורק אנדרו קומו וראש העירייה ביל דה-בלאזיו, שהודיע כי יתמודד בבחירות לנשיאות ב-2020. קונסול ישראל בניו יורק דני דיין אמר כי זה "מרגש לראות את התמיכה בישראל" וכי מדובר ב"מפגן אהבה אדיר". 


במצעד צועדת משלחת של הקונסוליה הכללית בניו יורק ביחד עם 250 ארגונים ו-30 משאיות מקושטות עם הופעות ואמנים. מדובר באירוע הציבורי הגדול ביותר בעולם לתמיכה בישראל והוא מתקיים אחת לשנה בשדרה החמישית בניו יורק, משנת 1964. 

השנה, הקונסוליה הכללית בחרה לשתף פעולה עם הראפר היהודי הצעיר, כוכב עולה בארצות הברית, Young Gravy, אשר יופיע על משאית הקונסוליה הישראלית עם מיטב להיטיו. יאנג גרייבי, צעיר יהודי ממוצא אפריקני, שר בגאווה על שורשיו, על החיבור בין הקהילה היהודית והקהילה השחורה ומייצג את היהדות המגוונת: בצבעים שונים, מזרמים שונים, אבל עם אותו סיפור שמאחד את כולנו מאז יציאת מצרים ועד ימינו.

בשיר עמו התפרסם הראפר ״דיאספורה״, הוא מדבר על השואה ועל תקופת העבדות שקירבו בינינו וחיזקו אותנו. ״ירושלים ואפריקה אצלי בלב״, אמר. כוכב נוסף שהשתתף במצעד הוא אושיית האינסטגרם ומעצב החולצות המפורסם בישראל Mismas, שעיצב חולצה בלעדית לרגל מצעד ישראל, תחת הכיתוב: "אם מישהו שואל - אני מישראל".

הפופולריים