מבקשי ויזה לארה"ב יידרשו לספק פרטיהם ברשתות החברתיות

מבקשי ויזה לארה"ב יידרשו לספק את פרטיהם ברשת
המהלך, שמטרתו "לחזק את הביטחון הלאומי", צפוי להשפיע על 15 מיליון בני אדם בשנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דגל ארה"ב בשגרירות בקובה
צילום: אי-פי

ארצות הברית תדרוש ממגישי בקשת אשרת כניסה למדינה לספק פרטי חשבונות ברשתות החברתיות, כתובות דוא"ל ומספרי טלפון קודמים - כך הודיע משרד החוץ האמריקני. המהלך נעשה כחלק מסינון כניסה פוטנציאלית של מהגרים ומבקרים למדינה, של ממשל טראמפ. ההנחיות החדשות צפויות להשפיע על 15 מיליון מבקשי אשרות.

החוקים החדשים חלים על כל מבקשי אשרות הגירה ואשרות שאינן למטרות הגירה. במשרד החוץ העריכו כי הדבר ישפיע על 710 אלף מבקשי אשרות הגירה, ועוד 14 מיליון מבקשי האשרות הנוספות, בהן לבני אדם שמבקשים להיכנס לארצות הברית למטרות עסקים או חינוך.

עד עתה, מבקשי אשרות התבקשו לספק פרטי משתמשים ברשתות החברתיות, דוא"ל ומספרי טלפון ישנים רק במקרים שבהם נעשתה חקירה מעמיקה, כמו אנשים שביקרו באזורים שנשלטים בידי ארגוני טרור. לפי הערכה, 65 אלף בני אדם "נפלו" בקטגוריה זו.

"ביטחון לאומי נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו בעת החלטה (בעניין) מבקשי אשרות, וכל נוסע ומהגר לארצות הברית עובר ניפוי מקיף", נכתב בהודעת משרד החוץ. "אנו פועלים כל העת למצוא מנגנון לשיפור תהליכי הניפוי שלנו כדי להגן על אזרחי ארצות הברית, תוך תמיכה בנסיעה לגיטימית לארצות הברית".

הפופולריים