הממונה על האנטישמיות בגרמניה לכאן חדשות: "יהודים הותקפו כי זוהו כיהודים"

"לא יכולים לומר שיהודים בטוחים תמיד בגרמניה"
לאחר שפרסם את האזהרה שלא להסתובב עם כיפה בציבור, אמר פליקס קליין בריאיון בלעדי: "לצערי אנחנו לא יכולים לומר שיהודים בכל זמן ובכל מקום יכולים להיות בטוחים בגרמניה, במיוחד אם הם חובשים כיפה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיפה בגרמניה
צילום: אי-פי

לאחר שפרסם אתמול (שבת) את האזהרה החריגה והדרמטית עבור יהודים, שלא להסתובב עם כיפה בציבור, התייחס הממונה בממשלת גרמניה על המאבק באנטישמיות, פליקס קליין, לנושא בריאיון בלעדי לכאן חדשות. "לצערי אנחנו לא יכולים לומר שיהודים בכל זמן ובכל מקום יכולים להיות בטוחים בגרמניה, במיוחד אם הם חובשים כיפה", אמר קליין.

הממונה הממשלתי על המאבק באנטישמיות בגרמניה הוסיף: "היו מקרים שיהודים הותקפו כי הם זוהו כיהודים באזורים שונים, וזה משהו שאסור לקבל. הם צריכים להיות ערניים. אני מראש רוצה למנוע אי הבנות. אני תיארתי את המצב, ואני בכלל לא רוצה להגביל את ההתנהגות של הקהילות היהודיות. אנחנו צריכים להילחם באנטישמיות ולהגן על היהודים בכל צורה".

לטענת קליין, כ-90% מתקיפות היהודים מבוצעות בידי אנשי ימין קיצוני. עם זאת, הוא מודה כי חלקן  מבוצעות גם בידי מוסלמים "שחיים תקופה ארוכה יותר בגרמניה וצופים מכאן בערוצים ערביים המציגים תמונה קטלנית של ישראל ויהודים״. עוד טען קליין כי המשטרה והמורים בגרמניה צריכים לעבור השתלמויות נרחבות יותר בנושא: ״רבים מהם לא יודעים מה מותר ומה אסור. יש הגדרה ברורה של מהי אנטישמיות וכדאי ששוטרים ילמדו אותה במהלך הכשרתם״.

בשנה שעברה אמר ראש הוועד המרכזי של יהודי גרמניה, יוזף שוסטר, דברים דומים והמליץ ליהודים שלא לחבוש כיפה בציבור. אמירה זו זכתה לביקורת רבה, גם בתוך הקהילות היהודיות.

הפופולריים