גרמניה מזהירה יהודים: "אל תחבשו כיפה בכל מקום"

גרמניה מזהירה יהודים: אל תחבשו כיפה בכל מקום
לטענת הממונה הממשלתי על המאבק באנטישמיות במדינה, פליקס קליין, כ-90% מהתקיפות על יהודים מבוצעות בידי אנשי ימין קיצוני, אך הוא מודה כי גם מוסלמים "שחיים תקופה ארוכה יותר בגרמניה וצופים מכאן בערוצים ערביים המציגים תמונה קטלנית" מעורבים בתקיפות
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודים במחאה על אירוע אנטישמי בגרמניה
צילום: אי-פי

הממונה הממשלתי על המאבק באנטישמיות בגרמניה, פליקס קליין, הזהיר היום (שבת) יהודים ברחבי המדינה ואמר: ״לצערי אני לא יכול להמליץ ליהודים לחבוש כיפה בכל מקום בגרמניה״. דעתו בנושא השתנתה מאז נכנס לתפקיד.

לטענת קליין, כ-90% מתקיפות היהודים מבוצעות בידי אנשי ימין קיצוני. עם זאת, הוא מודה כי חלקן  מבוצעות גם בידי מוסלמים "שחיים תקופה ארוכה יותר בגרמניה וצופים מכאן בערוצים ערביים המציגים תמונה קטלנית של ישראל ויהודים״. עוד טען קליין כי המשטרה והמורים בגרמניה צריכים לעבור השתלמויות נרחבות יותר בנושא: ״רבים מהם לא יודעים מה מותר ומה אסור. יש הגדרה ברורה של מה היא אנטישמיות וכדאי ששוטרים ילמדו אותה במהלך הכשרתם״.

בשנה שעברה אמר ראש הוועד המרכזי של יהודי גרמניה, יוזף שוסטר, דברים דומים והמליץ ליהודים שלא לחבוש כיפה בציבור. אמירה זו זכתה לביקורת רבה, גם בתוך הקהילות היהודיות.

הפופולריים