פומפאו: אישרתי עסקאות ביטחוניות למזרח התיכון

פומפאו: אישרתי עסקאות ביטחוניות למזרח התיכון
מזכיר המדינה האמריקני אישר את הדיווחים ברשת CNN, והודיע כי עקף את הקונגרס וחתם על 22 עסקאות בשווי 8 מיליארד דולרים. עסקאות הציוד הצבאי נחתמו מול סעודיה, איחוד האמרויות וירדן
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מייק פומפאו ושר החוץ הסעודי
צילום: צילום: אי-פי

מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו, אישר הערב (שישי) את הדיווח ב-CNN, לפיו נתן היתר לביצוע של 22 עסקאות ייצוא ביטחוני למזרח התיכון. העסקאות בוצעו מול סעודיה, איחוד האמירויות וירדן, בשווי של יותר משמונה מיליארד דולרים. על מנת לבצע את המהלך, פומפאו השתמש בסמכותו ועקף את הקונגרס האמריקני. מטרת העסקאות לדבריו - הרתעת התוקפנות האיראנית וסיוע בפיתוח יכולות ההגנה העצמית של כמה מבנות בריתה של וושינגטון. 

לפי הדיווח ברשת CNN המשלוח החדש אמור לכלול טילים מונחי מטרה, מרגמות ומנועי מטוסים. במקביל, גורמים אמריקנים רשמיים אמרו לסוכנות הידיעות AP כי הבית הלבן יידע את הקונגרס על הכוונה לשלוח 1,500 חיילים למזרח התיכון, על רקע המתיחות הגוברת עם איראן.


לפני יציאתו של הנשיא לביקור ביפן, שלח טראמפ מסר למשפחות החיילים שצפויים להישלח לאזור: "יהיה טוב, איראן נמצאת במצב שונה מכפי שהייתה כשנכנסתי לתפקיד" ציין טראמפ. הנשיא אף שלח איום מרומז לשלטון באיראן: "הם לא יירצו להלחם, בייחוד לא מול האמריקנים". 

הפופולריים