דיווח ב-CNN: ארה"ב תשלח כוחות נוספים למפרץ הפרסי

דיווח: ארה"ב תשלח כוחות נוספים למפרץ הפרסי
טראמפ אישר לממלא מקום שר ההגנה לשלוח משאבים אמריקניים לאזור, כדי להרתיע את איראן. במקביל, גורמים אמריקנים רשמיים אמרו כי הבית הלבן יידע את הקונגרס על הכוונה לשלוח 1,500 חיילים למזרח התיכון
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא איראן חסן רוחאני
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ אישר היום (שישי) לממלא מקום שר ההגנה פטריק שנהאן לשלוח משאבים אמריקנים נוספים לאזור המפרץ הפרסי, כדי להרתיע את איומי איראן. כך אומר בכיר אמריקני לרשת CNN. לפי הדיווח, המשלוח החדש אמור לכלול סוללות טילי פטריוט, מטוסי סיור. הבית הלבן לא הגיב לפרסום.

במקביל, גורמים אמריקנים רשמיים אמרו לסוכנות הידיעות AP כי הבית הלבן יידע את הקונגרס על הכוונה לשלוח 1,500 חיילים למזרח התיכון, על רקע המתיחות הגוברת עם איראן. אמש אמר טראמפ כי הוא ישלח כוחות למזרח התיכון אם יהיה צורך בכך. בתשובה לשאלת עיתונאים בנושא הוא הוסיף שאיראן היא מקום מסוכן, "אומה של טרור" לדבריו. הנשיא האמריקני ציין שברגע שפרש מהסכם הגרעין, האיראנים חווים משבר כלכלי ואינפלציה. 

לפני התבטאות נשיא ארצות הברית אמר נשיא איראן, חסן רוחאני, שארצו לא תיכנע, גם אם תופצץ. כך מדווחת סוכנות הידיעות האיראנית. רוחאני אמר את הדברים בטקס לציון מלחמת איראן-עיראק. "אנו זקוקים להתנגדות, כך שאויבנו יידעו שאם הם מפציצים את ארצנו, ואם ילדינו ימותו, ייפצעו או ייעצרו – לא נוותר על מטרותינו למען עצמאות מדינתנו והגאווה שלנו" דברי רוחאני.

הפופולריים