ביהמ"ש בארה"ב: על טראמפ להעביר את דוחותיו הכספיים לקונגרס

ביהמ"ש לטראמפ: העבר את הדוחות הכספיים לקונגרס
השופט הפדרלי המחוזי בוושינגטון, עמית מהטה, פסק כי משרד רואה החשבון של דונלד טראמפ, חייב להעביר את הדוחות הכספיים של הנשיא לוועדת הפיקוח הדמוקרטית. טראמפ הגיב: "פסק דין משוגע"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
דונלד טראמפ
צילום: אי-פי

שופט בית המשפט הפדרלי במחוז וושינגטון, עמית מהטה, פסק אתמול (שלישי) כי משרד רואה החשבון של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, חייב להעביר את הדוחות הכספיים שלו לוועדת הפיקוח הדמוקרטית. בחוות דעת בת 41 עמודים, מהטה דחה את ניסיונו של טראמפ לחסום את הצו של הוועדה הקורא לו להגיע עם המסמכים, וקבע כי בסמכות הקונגרס לחקור את הנשיא.

יושב ראש ועדת הפיקוח, אליהו קאמינגס, כינה את הפסיקה "ניצחון מהדהד לשלטון החוק ולמערכת הבלמים והאיזונים שלנו", והוסיף "בית המשפט הכיר בעובדה הבסיסית אך ההכרחית, שלקונגרס יש סמכות לנהל חקירות כחלק מתפקידי הליבה שלנו על פי החוקה".

מן העבר השני, טראמפ התייחס לפסק הדין, ואמר כי "אנחנו לא מסכימים עם פסק דין משוגע זה" וציין כי "השופט מהטה מונה על ידי הנשיא הקודם, ברק אובמה". הצוות המשפטי של הנשיא הודיע כי יערער על ההחלטה.   

כזכור, תחקיר של העיתון ניו יורק טיימס חשף דוחות מס של טראמפ, המציגים הפסדים של יותר ממיליארד דולר בין השנים 1985 ל-1994. לפי התחקיר, ב-1985 טראמפ הפסיד 46.1 מיליון דולר בעסקים העיקריים שלו - בתי מלון, קזינו ושטחים להשכרה. אותם עסקים המשיכו להפסיד במשך השנים, עד שסכום ההפסד הגיע ל-1.17 מיליארד דולר.

הפופולריים