גורם במשרד החוץ הפולני: "מצפים מישראל לתשובות בנוגע לביטחון הדיפלומטים"

"מצפים לתשובות בנוגע לביטחון הדיפלומטים"
הגורם התייחס לתקיפת השגריר שלשום ואמר כי "הסיפור יהיה מאחורינו רק כשיובטח ביטחון הדיפלומטים". עוד הוסיף כי "אין דבר כזה 'תיק סגור', מדובר במתקפה על שגריר"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שגרירות פולין ישראל
צילום: צילום : מירים אליסטר, פלאש 90

גורם במשרד החוץ של פולין אמר הבוקר (חמישי) בנוגע לתקיפת השגריר הפולני, מארק מגירובסקי שלשום, כי "אין דבר כזה 'תיק סגור' כל עוד ביטחון הדיפלומטים אינו מובטח". הגורם הוסיף כי "מדובר במתקפה על שגריר" וכי הפולנים מצפים לתשובות מהצד הישראלי בכל הנוגע לביטחונם של הדיפלומטים. "נעקוב אחרי זה, ואם לא נהיה מסופקים - ייתכנו זימונים נוספים לפגישות לדיפלומטים ישראלים".

אמש הגיב נשיא פולין, אנדז'יי דודה, לתקיפת השגריר הפולני ודרש הסברים מישראל בנוגע למעשה. לדברי דודה: "מדובר בהתקפה אנטי-פולנית של שנאה נגדנו. על הרשויות הישראליות להסביר את מה שארע והכי חשוב - להציע דרכים להפסיק את האנטי פולניות. כמו שנלחמים באנטישמיות צריך להילחם באנטי פולניות". בתוך כך, השגריר הפולני הכחיש את הטענות שעובד השגרירות קרא ליורק "יהודון". 

זמן קצר לפני כן הגיב משרד החוץ הפולני לתקרית ואמר שהוא מביע דאגה מהמעשה. בהודעת המשרד נמסר: "מעשים כאלה ראויים לגינוי חד-משמעי. בעקבות המצב הוזמנה שגרירת ישראל בפולין, אנה אזרי, למשרד החוץ הפולני. היא הצטערה על האירוע ואמרה כי הרשויות הישראליות בודקות את נסיבות המקרה. אנו מקווים שהרשויות הישראליות יעשו כל מאמץ להביא את האחראים לדין ולמנוע תקריות דומות אשר מכוונות כלפי דיפלומטים פולנים". 

בית משפט השלום בתל אביב שחרר למעצר בית בתנאים מגבילים את אריק לדרמן, תושב הרצליה פיתוח בן 65, החשוד בתקיפת שגריר פולין בישראל מארק מגירובסקי, לדרמן, אדריכל במקצועו, טען שלשום כי כשהלך בכביש, המדרכה הייתה חסומה, השגריר הגיע ברכבו וצפר לו שיזוז מהכביש. בתגובה היכה על הרכב, השגריר מצידו הוציא את הטלפון ותיעד אותו. לדרמן כעס ובתגובה פתח את הדלת וירק לעבר השגריר. לטענתו לא ידע שמדובר בשגריר אבל כן שמדובר ברכב של השגרירות הפולנית.

הפופולריים