כוחות המשטר הסורי במתקפה חריפה על שטחי המורדים

המשטר הסורי במתקפה חריפה על שטחי המורדים
לפי הדיווח של מרכז המעקב הסורי, ביממה האחרונה הושלכו מעל ל-150 חביות נפץ בשטחי המורדים בסוריה. באו"ם טענו - מדובר במתקפה החריפה ביותר באזור מזה 15 חודשים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הקרבות בסוריה
צילום: צילום: אי-פי

לפי דיווחי מרכז המעקב הסורי, למעלה מ-151 חביות נפץ הושלכו אתמול (חמישי) על ידי מסוקי המשטר הסורי באזורים שבהם נמצאים המורדים. בימים האחרונים התקבלו דיווחים על תקיפות מאסיביות של חיל האוויר הסורי והרוסי במעוזי המורדים, באזור המחוזות אידליב חמה בצפון מערב סוריה. באו"ם טענו כי מדובר בהפצצות הכבדות ביותר מזה 15 חודשים באותם אזורים. 

לחשבונות המזוהים עם האופוזיציה הסורית ברשתות החברתיות הועלו תיעודים כביכול של אותן תקיפות. לפי מרכז המעקב הסורי, 68 אזרחים, בהם נשים וילדים, נהרגו מה-20 באפריל כתוצאה מההפצצות של המשטר. בנוסף ארבעה אזרחים נהרגו באותו פרק זמן מירי הרקטות של המורדים לעבר האזורים בהם נמצאים כוחות המשטר הסורי.

גם הבסיס הרוסי "חמיימים" באזור לטקיה במערב המדינה היה נתון לירי רקטות בשל ההסלמה. סגן שר החוץ הסורי, פייסל אל-מקדאד, אמר אתמול לרשת "אל-מיאדין" הלבנונית כי על טורקיה לדעת שהמשטר לא ירשה לארגונים החמושים להישאר באידליב - המעוז המשמעותי האחרון של מתנגדיו של אסד. 

הפופולריים