חבר בקהילה היהודית בוונצואלה: לא תומכים רשמית באף צד

חבר בקהילה היהודית בוונצואלה: לא מביעים תמיכה
ראובן סיפר בריאיון לכאן רשת ב שחברי הקהילה חיים באותו מצב כמו שאר התושבים. הוא הוסיף: "יש לנו יחסים טובים עם הממשל והוא מכבד את הקהילה והרבנים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פינוי מפגינים בוונצואלה
צילום: צילום: אי-פי

ראובן, חבר בקהילה היהודית בוונצואלה, סיפר היום (רביעי) לכאן רשת ב על מצב היהודים במדינה על רקע ניסיון ההפיכה. בריאיון לתוכנית "בחצי היום" אמר לאסתי פרז כי היהודים לא מביעים תמיכה באף אחד מהצדדים והוסיף: "יש לנו יחסים טובים עם הממשל והוא מכבד את הקהילה והרבנים".

"אנחנו פחות או יותר רגילים למצב הזה כבר כמה שנים. מינואר עד עכשיו יש ויכוח גדול מאוד בין האופוזיציה לממשל", הסביר ראובן. "היא ניסתה להפיל את הממשלה. היה להם הרבה תנאים וכלים לעשות את זה. כרגע וגם אתמול, שום דבר לא קרה. האופוזיציה טוענת שהצבא בצד שלה. בסופו של דבר, הצבא תומך בממשל. כנראה שזאת הסיבה שמאדורו נשאר הנשיא".

"אנחנו היהודים באופן קהילתי לא תומכים באף אחד. מכבדים את הממשלה והאופוזיציה ולא לוקחים צד. כאנשים פרטיים לכל אחד יש את הדעה שלו", הוסיף ראובן. "כואב לנו שלממשל אין יחסים עם ישראל. אנחנו קהילה מאוד ציונית. חברי הקהילה חיים באותו מצב כמו כולם. אם אין חשמל גם לנו אין, אם אין תרופות זו בעיה של כולם".

מנהיג האופוזיציה בוונצואלה חואן גואידו העביר הבוקר מסר לתושבים ואמר כי הנשיא המכהן ניקולס מאדורו איבד את התמיכה והגיבוי של כוחות הצבא ושל העם. מאדורו עצמו הכריז כמה שעות קודם לכן כי האופוזיציה ניסתה לעשות ניסיון הפיכה ואמר באופן חד משמעי – "אנחנו ננצח".

אתמול הפגינו אלפים בבירת ונצואלה קראקס בעקבות קריאתו של מנהיג האופוזיציה, שהכריז על תחילת "השלב הסופי" בהפיכה. המוני המפגינים התומכים באופוזיציה צעדו לכיוון ארמון הנשיאות בבירה, ובעימותים שפרצו נפצעו לפחות 56 בני אדם ו-11 נעצרו. לפי דיווחים מהמקום התפתחו חילופי אש בבניין משרד התחבורה. רשתות תקשורת רבות בעולם, דיווחו כי נחסמו באזור הבירה.

הפופולריים