סרי לנקה: הממשלה אסרה לבישת כיסויי פנים

סרי לנקה: הממשלה אסרה לבישת כיסויי פנים
הצעד בא בעקבות סדרת הפיגועים בחג הפסחא. לפי החוק, כל לבוש שמכסה את הפנים ולא מאפשר לזהות את האדם ייאסר "למען השמירה על הביטחון הלאומי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פיגוע בסרי לנקה
צילום: צילום: אי-פי

הממשלה בסרי לנקה אסרה היום (שני) לבישת רעלות שמכסות את הפנים, בעקבות סדרת הפיגועים שאירעו במדינה בחג הפסחא, שבהם נרצחו יותר מ-250 בני אדם. נשיא סרי לנקה מאית'רויפאלה סיריסנה אמר כי החליט לנצל את מצב החרום שמונהג כעת, כדי להחיל את האיסור.

לפי החוק, כל לבוש שמכסה את הפנים ולא מאפשר לזהות את האדם ייאסר וזאת למען השמירה על הביטחון הלאומי. בהודעה ממשרד הנשיא לא נכתבו באופן ספציפי שמות הבגדים - ניקאב ובורקה, לבוש מסורתי של נשים מוסלמיות, אבל ככל הנראה מדובר בהוראה שמכוונת בעיקר לקהילה זו.

סרי לנקה עדיין נמצאת בכוננות גבוהה אחרי הפיגועים, והרשויות מזהירות שישנם עוד מחבלים שטרם נתפסו. עד כה נעצרו עשרות בחשד למעורבות במתקפת הטרור. 

שלשום נהרגו 15 בני אדם במזרח סרי לנקה, סמוך לעיירה קלמונאי, בפשיטה של כוחות הביטחון על בית מסתור של חשודים במעורבות בפיגועי חג הפסחא בתחילת השבוע שעבר. נמסר כי שלושה מחבלים מתאבדים, הקשורים לארגון המדינה האסלאמית, הפעילו מטעני נפץ וגרמו למותם של שלוש נשים ושישה ילדים.

הפופולריים