אבי אחת הפצועות בפיגוע בסן דייגו: "אם ליורה לא היה נתקע הנשק, לא הייתי מדבר כאן היום"

"אם ליורה לא היה נתקע הנשק לא היתי מדבר איתך"
ישראל דהן, אביה של נויה בת ה-9 שנפצעה באירוע הירי בבית הכנסת של חב"ד, שיחזר את האירוע בריאיון לכאן 11, ואמר: "מי שלא יודע לחיות באמריקה עם כל העדות והדתות - לא יכול לחיות כאן". רב הקהילה שגם נפצע בפיגוע סיפר: "ראיתי את היורה עומד מולי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ירי בבית כנסת של חב"ד
צילום: -

ביום שלאחר פיגוע הירי בבית כנסת של חב"ד בפאווי שליד סן דייגו, שבו נהרגה אישה אחת ושלושה נוספים נפצעו, אביה של אחת מהילדות הפצועות, נויה בת ה-9, התראיין היום (ראשון) לתוכנית "ערב ערב" בכאן 11, ושיחזר את האירוע. "אם ליורה לא היה נתקע הנשק, לא הייתי מדבר כאן היום", אמר האב ישראל דהן.


"ראיתי את היורה נכנס. הוא ירה ברב, ואז הוא ירה בלורי כהן - בחורה מאוד פעילה בקהילה שלנו", סיפר דהן על רב הקהילה שנפצע באירוע ועל ההרוגה. "זה לא הגיוני שמשפחה - יהודית, נוצרית או מוסלמית, תיהרג. מי שלא יודע לחיות באמריקה עם כל העדות והדתות - לא יכול לחיות כאן".

רב הקהילה הפצוע, הרב ישרואל גולדסטין, סיפר היום לתכנית "The Today Show", על החוויה שעבר באירוע הירי: "שמעתי רעש חזק וחשבתי ששולחן כבד נפל. לאחר שהסתובבתי לכיוון הרעש, ראיתי את היורה עומד מולי ומכוון אליי את הרובה".

מצבם של הפצועים מהפיגוע יציב. היורה הוא ג'ון אירנסט בן ה-19, שנכנס למקום כשהוא חמוש ברובה, פתח באש והחל בהימלטות. שוטר ירה לעברו ולא פגע בו אך לבסוף הוא נעצר. 

כשעה לפני אירוע הירי פרסם אירנסט רשומה בה כתב שקיבל השראה למעשה מברנטון טארנט, שביצע את הטבח במסגדים בעיר כרייסטצ'רץ' בניו זילנד בחודש שעבר. הוא הוסיף שתכנן את המעשה במשך ארבעה שבועות וכי היה לו שותף שסיפק לו מימון.


אירנסט הודה כי הוא האיש שעומד מאחורי מאחורי הצתת מסגד לפני כחודש בעיר אסקונדידו, צפונית-מזרחית לסן דייגו. בנוסף ברשומה הוא שיבח את היורה שביצע את הטבח בבית הכנסת בפיטסבורג. 

בתוך כך, כוכבת ״המפץ הגדול״ השחקנית היהודייה מים ביאליק פרסמה היום פוסט בעקבות הפיגוע בסן דיאגו, שם נולדה. ביאליק שיתפה את עוקביה כיצד שמעה את החדשות בצאת החג והזדעזעה: "אין לי מילים לתאר כיצד זה מרגיש להיות יהודים באמריקה כרגע".

הפופולריים