הטרור בסרי לנקה: 15 הרוגים בפשיטה על בית מסתור של חשודים בפיגועים

טרור בסרי לנקה: 15 הרוגים בפשיטה על בית מסתור
3 מחבלים מתאבדים, הקשורים לדאעש, הפעילו מטעני נפץ וגרמו למותם של 3 נשים ו-6 ילדים. קדם לפיצוצים קרב יריות בין המחבלים לכוחות צבא ומשטרה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הפיגועים בסרי לנקה
צילום: צילום: אי-פי

במזרח סרי לנקה, סמוך לעיירה קלמונאי, נהרגו הלילה (שבת) לפחות 15 בני אדם, בהם שישה ילדים, בפשיטה של כוחות הביטחון על בית מסתור של חשודים במעורבות בפיגועי חג הפסחא בתחילת השבוע. נמסר כי שלושה מחבלים מתאבדים, הקשורים לארגון המדינה האסלאמית, הפעילו מטעני נפץ וגרמו למותם של שלוש נשים ושישה ילדים.

גופותיהם של עוד שלושה מחבלים מתאבדים נמצאו מחוץ לבית. קדם לפיצוצים קרב יריות בין המחבלים לכוחות צבא ומשטרה. בחיפוש בבית המסתור נמצאו מטעני נפץ, נפצים, חגורות נפץ, מדי צבא ודגלים של ארגון המדינה האסלאמית.

כמו כן, נמצא במקום רכב מסחרי ובו בגדים ששימשו, ככל הנראה, את המעורבים בפיגועים, שנרצחו בהם 253 בני אדם. מנהיגי הנוצרים הקתולים בסרילנקה הורו לבטל את מיסות יום ראשון בכנסיות, והשלטונות קראו למוסלמים להתפלל בבתיהם - זאת מחשש לעוד מתקפות על בתי תפילה במדינה. 

 

בתוך כך, פינתה ארצות הברית מסרי לנקה את ילדיהם של עובדי השגרירות שלה מחשש למתקפות טרור נוספות. משרד החוץ בוושינגטון המליץ לאזרחים אמריקנים, המתכננים לנסוע למדינה, לשקול שנית את תוכניותיהם. נשיא סרילנקה מייטריפלה סיריסנה הודיע כי מפכ"ל המשטרה במדינה התפטר בעקבות מתקפת הטרור. גם שר ההגנה התפטר מתפקידו בשל האירועים.

שלשום קבע המטה ללוחמה בטרור קבע אזהרת מסע שתיים – "איום קונקרטי גבוה", בסרי לנקה, בעקבות גל הפיגועים. משמעותו האזהרה היא: "להימנע מביקור ולצאת את האזור בהקדם האפשרי". תוקף האזהרה ייבחן מחדש בהתאם להתפתחויות הביטחוניות במדינה. לאחר סדרת פיגועי הטרור, מסרו במטה ללוחמה בטרור כי קיים חשש שהאירועים בסרי לנקה טרם הסתיימו או שיחזרו על עצמם בתקופה הקרובה. 

הפופולריים