קים לפוטין: "עתיד חצי האי הקוריאני - בידי ארה"ב"

קים לפוטין: עתיד האי הקוריאני - בידי ארה"ב
סוכנות הידיעות של קוריאה הצפונית דיווחה הלילה כי מנהיגה אמר לנשיא רוסיה שארצות הברית פעלה בחוסר תום לב במהלך הפסגה בוויטנאם. קים הוסיף כי המצב בחצי האי הקוריאני הגיע לנקודה קריטית ועלול לשוב למצבו המקורי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
פוטין וקים ברוסיה
צילום: אי-פי

מנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג און אמר לנשיא רוסיה ולדימיר פוטין במהלך פגישתם ברוסיה, כי ארצות הברית פעלה בחוסר תום לב במהלך פסגת טראמפ-קים בוויטנאם - כך דיווחה הלילה (שישי) סוכנות הידיעות של קוריאה הצפונית. קים הוסיף כי המצב בחצי האי הקוריאני הגיע לנקודה קריטית ועלול לשוב למצבו המקורי. הוא הזהיר כי "השלום והביטחון העתידיים בחצי האי - תלויים לחלוטין בגישה של ארצות הברית".

על פי הדיווח, קים אמר כי השלום והביטחון בחצי האי תלויים לחלוטין בהתנהגותה העתידית של וושינגטון. הנשיא פוטין נענה להזמנתו של קים לבוא לביקור בפיונגיאנג, והשניים סיכמו להגביר את שיתוף הפעולה בין שתי המדינות בתחומי המסחר, הכלכלה, המדע והטכנולוגיה.

אתמול נפגשו פוטין וקים לראשונה בעיר ולדיווסטוק במזרח המדינה. בתום הפגישה אמר פוטין כי "היה דיון פתוח על הסנקציות, על ארצות הברית ועל הפירוז". לדברי הנשיא הרוסי, קוריאה הצפונית זקוקה לערובות ביטחוניות, ואפשר לשקול ביטחונות בינלאומיים.

"יש דמיון מסוים בין הגישות של ארצות הברית ורוסיה לגבי קוריאה הצפונית. קים ביקש מאיתנו להודיע לארצות הברית על עמדתו. נדון בנושא בפגישה עם נציגים אמריקנים וסין בפגישה בבייג'ינג. אנו בעד פירוז מוחלט של חצי האי, בדומה לארצות הברית. גם קים מעוניין בפירוז, אך הוא זקוק לביטחונות", אמר פוטין.

 

הפופולריים