סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן הכריז: אתמודד לנשיאות ארה"ב ב-2020

ג'ו ביידן הכריז: אתמודד לנשיאות ארה"ב ב-2020
ביידן כתב: "ערכי הליבה שלנו, המיצוב שלנו בעולם, הדמוקרטיה שלנו, כל מה שעושה את אמריקה - אמריקה, נמצא על כף המאזניים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ג'ו ביידן
צילום: צילום: אי-פי

סגן נשיא ארצות הברית לשעבר ג'ו ביידן הכריז היום (חמישי) כי יתמודד לנשיאות מטעם המפלגה הדמוקרטית בפברואר 2020. "ערכי הליבה שלנו, המיצוב שלנו בעולם, הדמוקרטיה שלנו, כל מה שעושה את אמריקה - אמריקה, נמצא על כף המאזניים. לכן אני מכריז על מועמדותי לנשיאות ארצות הברית", כתב ביידן בחשבון הטוויטר שלו.

בסרטון שפרסם ביידן ביוטיוב לקראת הבחירות תקף את הנשיא דונלד טראמפ: "שמענו את דברי הנשיא, שזעזעו את המדינה, לאחר שחברי KKK וניאו נאצים קראו קריאות אנטישמיות שנשמעו בשנות ה-30 בשארלוטסוויל ואישה אמיצה איבדה שם את חייה. טראמפ הקביל בין אלו שהפיצו שנאה לבעלי האומץ לעמוד נגדה. ברגע זה הבנתי שהאיום על המדינה גדול מאי פעם".


"אני מאמין שההיסטוריה תראה בארבע השנים הללו של הנשיאות כסטייה בזמן, אך אם ניתן לטראמפ שמונה שנים בבית הלבן, הוא ישנה לעד ולעומק את האופי של המדינה הזאת. לא אוכל לעמוד בצד ולראות את זה קורה. כל מה שהופך את אמריקה לאמריקה עומד על הפרק. לכן אני מכריז על מועמדותי. עלינו לזכור מי אנחנו – אנחנו אמריקה", הוסיף ביידן.

אתמול פורסם סקר בסוכנות הידיעות רויטרס ובו ביידן הוא המועמד המוביל בבחירות למפלגה הדמוקרטית. לפי הסקר, התמיכה הגבוהה ביותר בביידן באה ממיעוטים במדינה ומאוכלוסיות מבוגרות. ביידן בן ה-76 התמודד פעמיים על ראשות המפלגה הדמוקרטית ועזב את הבית הלבן אחרי שתי קדנציות כסגן הנשיא.  

24% מהנשאלים בסקר אמרו כי יצביעו לביידן, מול 19 מועמדים אחרים - חלקם כבר הכריזו על כניסתם למרוץ, ואחרים מוזכרים כמועמדים פוטנציאליים. 15% מהנשאלים אמרו שיתמכו במועמד ברני סנדרס בן ה-77, שהתמודד במרוץ ב-2016 ולבסוף פרש מהמרוץ והודיע על תמיכתו במועמדותה של הילרי קלינטון, שהפסידה בבחירות הכלליות לדונלד טראמפ.


הפופולריים