נחושת, שקים ופצצה ענקית: המפעל בו תוכננו הפיגועים בסרי לנקה

נחושת ופצצה: המפעל בו תוכננה המתקפה בסרי לנקה
ה"דיילי מייל" חושף תמונות ממפעל הנחושת בפרברי קולומבו שהיה בבעלות אחד המחבלים, שהתפוצץ במלון בבירה. ככל הנראה במקום נבנתה אחת הפצצות בהם השתמשו. גיסו של אחד המחבלים: לא ידענו מה הם מתכננים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
המפעל בו תוכננו הפיגועים בסרי לנקה
צילום: צילום: ניק אדוארדס

ה"דיילי מייל" הבריטי חושף היום (רביעי) תיעוד מהמפעל בו תוכננה מתקפת הטרור בסרי לנקה בתחילת השבוע. ככל הנראה במקום נבנתה אחת הפצצות הענקיות ששימשו את המחבלים. מפעל הנחושת בעיר וולמפיטיה, פרבר של העיר קולומבו, היה שייך לאינסהף אחמד, שעל פי החשד פוצץ את עצמו באחד המלונות.


גיסו של אינסהף, אשקאן אלאמדין, סיפר לאתר הבריטי שלא ידע על כוונתו של המחבל. לדבריו, "אם היינו יודעים על כך היינו מספרים מייד למשטרה". הוא הוסיף כי "אין בנו שום רגש מלבד כעס. הם היו אנשים מוצלחים שהיה להם הכל".

הבוקר פורסם כי מאחורי סדרת הפיגועים שגרמה למותם של 359 בני אדם עומד מטיף מוסלמי בשם זהראן חשאן שפעל במדינה. לפי הדיווחים, לפני שהוציא את מתקפת הטרור לפועל, יחד עם פעילי טרור נוספים, חאשם נהג לפרסם דרשות ברשתות החברתיות, שבהן הפיץ מסרים קיצוניים ואלימים שקוראים ל"השמיד כופרים".

דרשותיו של חאשם אמנם הוסרו מן הרשתות החברתיות, עקב המסרים האלימים שהופצו בהן, אך לפי דיווחים חאשם לא נחקר בנושא. בין השאר, חאשם אומר בדרשותיו כי "במשך שנים האדם המאמין הפיץ את ההסתה שלו ללא כל הפרעה".

אתמול ארגון דאעש קיבל אחריות על מתקפת הטרור. סוכנות הידיעות של הארגון פרסמה תמונה וסרטון שבהם נראים מי שטוענים בארגון כי הם שבעת המחבלים שביצעו את המתקפה. בתיעוד נראים השבעה נשבעים אמונים למנהיג דאעש אבו בכר אל בגדאדי.

הפופולריים