קים הגיע לרוסיה: "מקווה שהביקור יהיה מוצלח"

קים הגיע לרוסיה: "מקווה שהביקור יהיה מוצלח"
שליט קוריאה הצפונית הגיע ברכבת מפיונגיאנג לקראת הפסגה עם פוטין. השניים ייפגשו מחר וצפויים לדון גם בתכנית הגרעין של המדינה המבודדת. קים אמר עם הגעתו: "נדון על פיתוח הקשרים בין המדינות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קים ג'ונג און יורד מהרכבת ברוסיה
צילום: צילום: אי-פי

שליט קוריאה הצפונית קים ג'ונג און הגיע היום (רביעי) ברכבת לרוסיה לקראת פגישתו עם הנשיא ולדימיר פוטין שתתקיים מחר בוולדיווסטוק. קים אמר שהוא מקווה שביקורו יהיה מוצלח והוא מתכנן לדון עם הנשיא הרוסי על המצב בחצי האי.

בריאיון לטלוויזיה הרוסית אמר קים כי "הגעתי לרוסיה עם רגשות חמים לעם שלי. כפי שאמרתי, אני מקווה שביקור זה יהיה מוצלח ויעיל. במהלך השיחות עם הנשיא היקר פוטין אוכל לדון בנושאים ספציפיים שקשורים להחלטות על חצי האי הקוריאני ופיתוח הקשרים בין שתי המדינות שלנו".


השליט הגיע מפיונגיאנג ברכבת המשוריינת שלו והתקבל על ידי תזמורת צבאית עם הגעתו לרוסיה. בנוסף לפגישה עם פוטין הוא צפוי להשתתף גם בארוחת ערב עם ראש הממשלה הרוסי. לפני חזרתו עשוי קים לבקר גם באתרים נוספים ברוסיה.

יועץ בקרמלין יורי אושקוב אמר לתקשורת ברוסיה שהפסגה תתמקד בתוכנית הגרעין של קוריאה הצפונית. לדבריו, רוסיה תנסה לגבש את המגמות החיוביות שנבעו מפסגת קים וטראמפ. עם ההודעה על הפסגה דווח כי השניים ידונו גם בשיתופי פעולה כלכליים בין המדינות.

בשבוע שעבר ערכה קוריאה הצפונית ניסוי ב"נשק טקטי מונחה חדש". לפי הדיווח השליט קים ג'ונג און פיקח על הניסוי ואמר כי "מדובר באירוע בעל השפעה משמעותית בהגברת כוח הלחימה של צבא העם". בפיונגיאנג לא דווח באיזה סוג נשק מדובר ומה הטווח שלו. מדובר בניסוי הנשק הראשון שערכה המדינה מזה כחצי שנה.

בחודש פברואר הסתיימו השיחות בין ארצות הברית לקוריאה הצפונית בפסגה בהאנוי ללא התקדמות בין הצדדים. הנשיא האמריקני דונלד טראמפ הסביר את כישלון השיחות, וטען כי בפיונגיאנג הסכימו לפירוז חלקי, בעוד שהאמריקנים דרשו פירוז מלא. עוד אמר כי ארצות הברית סירבה להסיר את העיצומים על קוריאה הצפונית, בעוד שהאחרונה ביקשה הקלה נרחבת.

הפופולריים