סנדרס: הממשלה בישראל גזענית ומתייחסת באופן לא הוגן לפלסטינים

סנדרס: אני תומך בישראל אך הממשלה גזענית
הסנטור המתמודד בבחירות המקדימות במפלגה הדמוקרטית למועמד לנשיאות ארצות הברית תקף את התנהלותו של נתניהו. בשיחה עם מצביעים ברשת CNN אמר שהוא תומך בישראל אבל ציין כי ראש הממשלה מתייחס לפלסטינים בצורה לא הוגנת
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ברני סנדרס בקמפיין הבחירות
צילום: צילום: אי-פי

הסנטור היהודי ברני סנדרס, הגדיר הלילה (שלישי) את ממשלת ישראל, "גזענית" ומתח ביקורת על יחסו של ראש הממשלה בנימין נתניהו לפלסטינים. בשיחה עם מצביעים ברשת CNN אמר סנדרס: "כי המטרה במזרח התיכון לקרב אנשים ולא רק לתמוך במדינה אחת שמנוהלת כעת בידי מפלגת ימין, ואעז לומר, ממשלה גזענית".

סנדרס המתמודד בפריימריז במפלגה הדמוקרטית לבחירת המועמד לנשיאות ארצות הברית אמר כי אינו נגד ישראל. "גרתי בישראל, אבל נתניהו הוא פוליטיקאי ימני שמתייחס לפלסטינים בצורה בלתי הוגנת". הוא הוסיף כי "ארצות הברית מעבירה מיליארדי דולרים בסיוע הביטחוני לישראל. אני בעד ישראל, יש לה את כל הזכויות בעולם להתקיים בביטחון ובשלום. אבל ארצות הברית צריכה לערב גם את הפלסטינים".

לפני כחודשיים הכריז סנדרס כי בכוונתו להתמודד על קבלת מועמדות מטעם המפלגה הדמוקרטית במרוץ לנשיאות ארצות הברית ב-2020. עם הכרזתו תקף את טראמפ ואמר: "אני חושב שהדייר הנוכחי בבית הלבן הוא בושה למדינה. הוא שקרן פתולוגי, גזען, הומופוב וסקסיסט".

סנדרס בן ה-77 התמודד בבחירות המקדימות של המפלגה הדמוקרטית גם לפני הבחירות לנשיאות ארצות הברית ב-2016. לבסוף פרש מהמרוץ והודיע על תמיכתו במועמדותה של הילרי קלינטון, אשר הפסידה בבחירות הכלליות לדונלד טראמפ.

הפופולריים