ישראלים בסרי לנקה לכאן חדשות: "הכול פה רגיל, אנחנו בסדר"

ישראלים בסרי לנקה: "הכל פה רגוע"
ישראלים השוהים בחופשות במדינה שנפגעה הבוקר מסדרת פיגועי טרור העידו כי באתרי הנופש האווירה רגועה לחלוטין: "עצובים מאוד ממה שקרה אך ממצים את החופשה עד תום"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סרי לנקה
צילום: צילום מסך

הטרור הכה הבוקר (ראשון) בסרי לנקה – זאת לאחר שכ-215 בני אדם נהרגו בסדרה של פיצוצים בבירה קולומבו. בשלב זה למשרד החוץ לא ידוע על נפגעים ישראלים באירועים. הישראלים ששוהים כעת במדינה נמצאים בעיקר באתרי נופש במרחק של כמה שעות נסיעה מעיר הבירה. "המקומיים טיפה לחוצים, אך הכול פה רגיל ואנחנו בסדר", סיפרה לכאן חדשות קרן קפלנסקי שנמצאת באתר הנופש ווליגמה.

קפלנסקי הוסיפה:  "הכל פה רגיל. שמענו את מה שקרה בעיקר דרך התקשורת בישראל ודרך חברים לחוצים ששואלים 'מה קורה?'. אנחנו יודעים שבתקשורת הסרי לנקית מדברים על זה, אבל זה מאוד רחוק מאיתנו. אמנם שמענו שטיסה מהארץ נדחתה ב-12 שעות אבל מעבר לזה הכול כרגיל. רק מחכים לשמוע שהכול יהיה בסדר".

ישראלית נוספת, רונית ים, שנמצאת באתר מריסה, המרוחק שלוש שעות מקולומבו סיפרה: "אנחנו בסרי לנקה בחופשה. האמת שהידיעות מהבוקר התחילו להגיע מישראלים כי ישראלים תמיד דואגים לישראלים. מאוד עצוב. זה קרה בקולומבו, שלוש שעות מפה. אנחנו כרגע במריסה. מאוד שקט פה. נהגי הטוק טוק דואגים לנו ושואלים האם אנחנו בסדר ומסבירים לנו שזה כנראה משהו דתי. מאוד עצוב בשביל העם הסרי לנקי. מאוד עצוב בשביל כל בני האדם שזה מה שקורה. אבל אנחנו בסדר. ממצים את החופשה עד תום ומצפים לחזור הביתה בשלום".


שמואל קניגסברג המתגורר בקולומבו סיפר לליאן וילדאן בריאיון לתכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי "זו מדינה שקטה מאוד ובשנים האחרונות לא היו אירועים דומים.היה ידוע שיש תאים מוסלמים לא פעילים שמתכננים משהו. אבל לא חשבנו שזה יגיע בהיקף כזה".

בתוך כך חקירת הפיגועים נמשכת: כלי תקשורת מקומיים דיווחו כי שניים מן המחבלים שביצעו את הפיגוע זוהו והם משתייכים לקבוצה מוסלמית. ראש ממשלת הודו נרנדה מודי פרסם הודעת גינוי לסדרת הפיצוצים וכתב: "אני מגנה בחריפות את הפיצוצים בסרי לנקה. אין מקום לברבריות באזורינו. הודו עומדת בסולידריות עם העם בסרי לנקה. המחשבות שלי עם המשפחות המתאבלות ומתפלל למען הפצועים".

הפופולריים