סרי לנקה: 215 הרוגים בשמונה פיצוצים בכנסיות ומלונות

סרי לנקה: 215 הרוגים בשמונה פיצוצים במדינה
שלוש כנסיות ושלושה מלונות יוקרה נפגעו בסדרת פיצוצים באזור הבירה קולומבו. שניים מהפיגועים בוצעו על ידי מחבלים מתאבדים. לפי הדיווחים ישנם 450 פצועים. משרד החוץ: לא ידוע על נפגעים ישראלים. הממשלה המקומית הכריזה על עוצר
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אחת הכנסיות שנפגעו בפיצוץ בסרי לנקה
צילום:

215 בני אדם נהרגו בשמונה פיצוצים שהתרחשו הבוקר (ראשון) בסרי לנקה, כך מדווחת התקשורת המקומית. לפי הדיווחים, ישנם לפחות 450 פצועים. שלוש כנסיות באזור הבירה קולומבו נפגעו בפיצוצים שאירעו בתפילת הפסחא. בנוסף נפגעו שלושה בתי מלון יוקרתיים בעיר. לאחר כשלוש שעות התרחשו שני פיצוצים נוספים באזור הבירה. סך הכל שמונה פיצוצים.

הקונסול הישראלי בהודו הודיע כי "באופן סופי נמסר שאין ישראלים המעורבים בכל שרשרת הפיגועים שהתרחשו היום ברחבי סרילנקה". ממשלת סרילנקה הכריזה על עוצר כללי שיחל בשעה 18:00 וימשך עד למחרת בבוקר ב-06:00.

בנוסף הממשלה הודיעה כי נחסמה הגישה לרשתות החברתיות העיקריות ולאפליקציות הודעות. ההנהגה המקומית בקולומבו הכריזה על עוצר ברחבי העיר שנכנס לתוקף החל מהשעה 15:00, עד להודעה חדשה. יחד עם זאת, הקונסול הישראלי מסר כי "שדה התעופה פועל כרגיל ותיירים המבקשים לצאת את סרילנקה יכולים לעשות זאת כאשר המלונות בהם הם לנים, יסדירו מול המשטרה את תנועתם הסדירה לשדה".

שניים מהפיגועים בוצעו על ידי מחבלים מתאבדים מוסלמים. אחת הכנסיות, מקדש סיינט אנתוני, והמלונות הם יעדים בהם מבקרים בתדירות גבוהה תיירים זרים. הכנסיות האחרות נמצאות בעיר נגומבו הנמצאת מצפון לבירה והעיר המזרחית באטיקלואה. המשטרה בסרי לנקה מסרה כי לפחות 35 אזרחים זרים נהרגו בפיגועים. אלכס אגילסון, שהיה ליד הכניסה בקולומבו סיפר לאי-פי כי הבניינים באזור רעדו בעקבות הפיצוץ.

סגן שר הביטחון הסרילנקי הודיע כי שבעה בני אדם נעצרו בחשד למעורבות בפיגועים במהלך פשיטה שקיימה המשטרה על בית בבירה קולומבו, והוסיף כי במהלך הפשיטה נפצעו שלושה שוטרים.

הארכיבישוף של קולומבו, הקרדינל מלקולם רנג'ה, קרא לממשלת סרי לנקה לפתוח בחקירה ללא משוא פנים "ולהעניש ללא רחמים את אלה שנמצאו אחראים למעשה. רק חיות יכולות להתנהג כך". הפופולריים