אחרי כישלון הפסגה: קוריאה הצפונית ערכה ניסוי ב"נשק טקטי חדש"

קוריאה הצפונית ערכה ניסוי ב"נשק טקטי חדש"
השליט קים ג'ונג און פיקח על הניסוי ואמר: "אירוע בעל השפעה אדירה". בפיונגיאנג לא צוין באיזה סוג נשק מדובר ומה הטווח שלו. מדובר בניסוי הראשון שערכה המדינה מזה כחצי שנה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קים ג'ונג און
צילום: צילום: אי-פי

קוריאה הצפונית ערכה ניסוי ב"נשק טקטי מונחה חדש", כך דיווחה לפנות בוקר (חמישי) סוכנות הידיעות של המדינה. לפי הדיווח, השליט קים ג'ונג און פיקח על הניסוי ואמר כי "מדובר באירוע בעל השפעה משמעותית בהגברת כוח הלחימה של צבא העם". בפיונגיאנג לא דווח באיזה סוג נשק מדובר ומה הטווח שלו. מדובר בניסוי הנשק הראשון שערכה המדינה מזה כחצי שנה.

רשת CNN האמריקנית דיווחה כי צבא ארצות הברית לא זיהה שיגור בקוריאה הצפונית. כך שמשמעות הדבר היא שאם אכן נעשה שיגור, נראה כי מדובר בנשק מצומצם לטווח קצר. אנליסט דרום קוריאני אמר לסוכנות הידיעות אי-פי כי מהודעת פיונגיאנג ישנם פרטים שמדובר בטיל שיוט חדש.

בתוך כך, דווח בסוכנות הידיעות הצפון קוריאנית כי הדיקטטורה מעוניינת ששר החוץ האמריקני מייק פומפאו יפסיק את מעורבותו בשיחות בין שתי המדינות. בפיונגיאנג קראו להחלפתו במישהו יותר "זהיר ובוגר באופן בו הוא מתקשר".

בחודש פברואר הסתיימו השיחות בין ארצות הברית לקוריאה הצפונית בפסגה בהאנוי ללא התקדמות בין הצדדים. הנשיא האמריקני דונלד טראמפ הסביר את כשלון השיחות, וטען כי בפיונגיאנג הסכימו לפירוז חלקי, בעוד שהאמריקנים דרשו פירוז מלא. עוד אמר כי ארצות הברית סירבה להסיר את העיצומים על קוריאה הצפונית, בעוד שהאחרונה ביקשה הקלה נרחבת.

לדברי גורם בכיר במשרד החוץ האמריקני, טראמפ אתגר את הצפון קוריאנים "ללכת עד הסוף" עם מחויבויותיהם בנושא הפירוז, בעוד שפיונגיאנג ביקשו סגירה חלקית של קומפלקס המתקנים ביונגביון. "לא הייתה בהצעה הצפון קוריאנית הגדרה לפירוז", אמר הגורם הבכיר.

הפופולריים