איראן מגיבה: הגדירה את צבא ארה"ב "ארגון טרור"

איראן מגיבה: הגדירה את צבא ארה"ב "ארגון טרור"
מועצת הביטחון העליונה של איראן הגיבה למסיבת העיתונאים שכינס פומפאו, שבה הכריז כי משמרות המהפכה האיראניים יוגדרו "ארגון טרור" בתוך שבוע. זריף כתב בטוויטר כי ההחלטה האמריקנית היא "עוד מתנה מוטעית לנתניהו ערב בחירות"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כוח אמריקני בסוריה
צילום: צילום: אי-פי

מועצת הביטחון העליונה של איראן הגדירה היום (שני) את צבא ארצות הברית "ארגון טרור" - כך דיווחה הטלוויזיה האיראנית. ההחלטה של טהראן מגיעה זמן קצר לאחר ששר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, אמר כי ארצות הברית תכניס בתוך שבוע את משמרות המהפכה לרשימת ארגוני הטרור.

באיראן מסרו כי הכרזת ארצות הברית תסכן את השלום והיציבות האזוריים והבינלאומיים. שר החוץ של איראן, מוחמד ג'אווד זריף, צייץ בחשבון הטוויטר שלו כי ההחלטה האמריקנית היא "עוד מתנה מוטעית לנתניהו, ערב בחירות" וכן "עוד טעות מסוכנת של ארצות הברית באזור".

מוקדם יותר היום הכריז הבית הלבן על הכוח הצבאי האיראני "ארגון טרור". שר החוץ האמריקני, מייק פומפאו, הכריז על הצעד במסיבת עיתונאים ומסר כי ההחלטה, שתיכנס לתוקף בתוך שבוע, התקבלה משום ש"הממשלה האיראנית מממנת טרור ברחבי העולם, מפרה את החוק וממנת קמפיינים של טרור". לדבריו, בהחלטה זו ”ממשל טראמפ מכיר במציאות בסיסית". זו הפעם הראשונה שבה ארצות הברית מגדירה צבא של מדינה אחרת כיישות טרור. 

עוד אמר פומפאו כי משמרות המהפכה אחראיים "למעצר של אמריקנים באיראן". הוא קרא לבעלות בריתה של ארצות הברית ליישר קו עם הממשל האמריקני ולהגדיר את משמרות המהפכה ארגון טרור. שר החוץ האמריקני גם התייחס למצב בלבנון ואמר כי הממשל הבהיר ללבנון שארצות הברית "לא תקבל את המשך התחזקות חיזבאללה".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בירך על ההכרזה האמריקנית וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "תודה לך ידידי היקר, נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, על כך שהחלטת להכריז על משמרות המהפכה של איראן כעל ארגון טרור. תודה על שנענית לעוד בקשה חשובה שלי, שמשרתת את האינטרס של מדינותינו ושל מדינות האזור. נמשיך לפעול יחד בכל דרך נגד המשטר האיראני שמאיים על מדינת ישראל, על ארצות הברית ועל שלום העולם".

הפופולריים