טראמפ בגבול מקסיקו: "המהגרים הם חברי כנופיות - זאת הונאה"

טראמפ: "המהגרים הם חברי כנופיות - זאת הונאה"
הנשיא נפגש עם נציגי רשויות פדרליות בגבול ופנה למבקשי המקלט: "ארה"ב אינה יכולה לקלוט יותר מהם כיוון שהמדינה בתפוסה מלאה"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הנשיא דונלד טראמפ בביקור בגבול מקסיקו
צילום: צילום: אי-פי

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ, השוהה באזור הגבול עם מקסיקו, אמר הערב (שישי) במפגש עם נציגי רשויות פדרליות, שמוצבים במקום, כי מבקשי המקלט הם "חברי כנופיות שלא זקוקים לשום הגנה". טראמפ הדגיש כי מדובר בתרמית. "זאת הונאה", אמר.

"אני יודע מה זאת הונאה", ציין טראמפ והבהיר: "עברתי אחת כזאת". לפני כן, פנה הנשיא בדברי הפתיחה שלו אל המהגרים ואמר כי "ארצות הברית אינה יכולה לקלוט יותר מהם כיוון שהמדינה בתפוסה מלאה".

לפני שבוע איים טראמפ כי אם גלי ההגירה הלא חוקיים ממקסיקו יימשכו, הוא יסגור את גבול מקסיקו-ארצות הברית. טראמפ צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "סביר להניח שאסגור את הגבול כבר בשבוע הבא, זה בסדר גמור מבחינתי". 

שר החוץ של מקסיקו, מרסלו אברארד השיב: "מקסיקו לא פועלת על בסיס איומים, אנחנו שכנים נהדרים לארצות־הברית. יעידו על כך מיליון וחצי אמריקנים שהפכו את מקסיקו לביתם". 

בפברואר הכריז הנשיא כי בכוונתו לחתום על צו חירום נשיאותי שיאפשר לו לממן את בניית החומה בגבול מקסיקו, זאת על מנת למנוע הסתננות בגבול זה. הכרזה זו הגיעה על רקע השבתת הממשל האמריקני, שנמשכה מעל לחודש בשל מחלוקות בין טראמפ לבין הקונגרס בנוגע למימון החומה. 

הכרזה על מצב חירום תאפשר לנשיא להעביר מיליארדי דולרים לטובת בניית החומה, שתקשה על כניסתם של מסתננים. בעבר נמתחה ביקורת על הנשיא בעקבות הדיווחים שהכסף שיועבר תחת "מצב חירום לאומי" יגיע מתקציב שמטרתו עזרה וסיוע לנזקקים.

הפופולריים