מאות הרוגים בסופת ענק בדרום יבשת אפריקה

מאות הרוגים בסופת ענק בדרום יבשת אפריקה
סופת הציקלון "אידאי" גבתה קורבנות רבים במוזמביק, ולפי הצלב האדום קיים חשש לחייהם של כחצי מיליון בני אדם בבירה ביירה ש-90% משטחה נהרס. זימבבואה ומלאווי בכוננות ספיגה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סופה דרום יבשת אפריקה אידאי
צילום: אי־פי

אסון טבע אדיר באפריקה: מאות בני אדם נהרגו כתוצאה מפגיעת סופת הציקלון "אידאי" בדרום-מזרח היבשת. הסופה פקדה את מוזמביק מהשבוע שעבר, ולפי הודעה של הצלב האדום היום (שלישי) קיים חשש לחייהם של כחצי מיליון בני אדם בעיר הבירה ביירה. ארגוני הסיוע מזהירים שמניין ההרוגים עלול לעלות באופן משמעותי, עם המשך מאמצי החילוץ. 

נשיא מוזמביק, פיליפה ניוסי, אמר אמש לרדיו המקומי כי מניין הקורבנות הרשמי בסופה עומד על מאות הרוגים, אך קיים חשש לחייהם של רבים נוספים. הסופה נעה כעת לכיוון זימבבואה ומלאווי.


דובר של הצלב האדום באזור אמר שיש חשש לחייהם של כחצי מיליון בני אדם בעיר הבירה ביירה, אחרי ש-90% משטח העיר "נהרס", לדבריו, בשל נזקי הסופה. "כמות ההרס היא בלתי נתפסת", הוא הוסיף. ארגון המזון העולמי אמר כי על פי הערכות מתמונות הלווין, נראה כי לפחות 1.7 מיליון בני אדם היו במסלולו הישיר של הציקלון במוזבמיק ו-920 אלף הושפעו ממנו במלאווי.

הגורם בצלב האדום ציין עוד כי בעקבות הציקלון, נחסמו הגישות לכבישים הראשיים בביירה, מאות בניינים נהרסו ובתי עסק נסגרו. רשת החשמל בעיר נפגעה ונמל התעופה נסגר. 

הפופולריים