ראש ממשלת ניו זילנד: "חוקי הנשק במדינה ישתנו"

ראש ממשלת ניו זילנד: "חוקי הנשק במדינה ישתנו"
ג'סינדה ארדרן נאמה היום בפני עמה ואמרה: "זה ברור שזו הייתה מתקפת טרור שתכוננה היטב". עד עתה נתפסו ארבעה חשודים, אך כנראה רק שלושה מהם קשורים לאירוע. האו"ם גינה את המתקפה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת אירוע הירי בניו זילנד
צילום: צילום: אי-פי

ראש ממשלת ניו זילנד ג'סינדה ארדרן נאמה היום (שישי) בפני עמה, לאחר מתקפת הטרור בעיר קרייסטצ'רץ': "זה ברור שזו הייתה מתקפת טרור שתכוננה היטב". ארדרן ציינה כי נתפסו ארבעה חשודים, אך ככל הנראה רק שלושה מהם קשורים לאירוע. היא הודיעה כי בעקבות האירוע חוקי הנשק במדינה ישתנו. מועצת הביטחון של האו"ם גינתה וכינתה אותה מעשה "מזעזע ופחדני".

ארדרן סיפקה עוד מידע על החשודים ואמרה כי "אחד מהם ציין שהם הגיעו מאוסטרליה, ואפשר לתאר אותם כאנשים שמחזיקים בסט דעות קיצוני. לאנשים כאלה אין מקום בניו זילנד ובעולם כולו. למרות שאין לנו סיבה להאמין שיש חשודים נוספים, אנחנו לא מניחים כך בשלב זה. החשודים שנמצאים כעת במעצר לא היו תחת מעקב".


בטבח במסגדים בעיר הניו זילנדית נהרגו 49 בני אדם וכ-50 נפצעו בשני אירועי ירי במסגדים בעיר כרייסטצ'רץ' בניו זילנד. במסגד "אל-נור" נכחו בעת הירי כ-200 בני אדם בתפילות יום השישי, חלקם שחקני נבחרת הקריקט של בנגלדש. במקביל, אותרה פצצה במכונית שחנתה במרחק של כשלושה קילומטרים מאחד המסגדים. שלושה גברים ואישה נעצרו בחשד למעורבות באירועים.


הפופולריים