ניו זילנד: 49 הרוגים באירועי ירי בשני מסגדים

ניו זילנד: 49 הרוגים באירועי ירי בשני מסגדים
בזמן הירי היו במסגד א-נור כ-200 מתפללים. המשטרה קראה לתושבים להסתגר בבתיהם. ארבעה נעצרו. ראש ממשלת ניו זילנד: "מדובר באירוע טרור. אחד הימים השחורים של ניו זילנד"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת הירי בניו זילנד
צילום: צילום: אי-פי

לפחות 49 בני אדם נהרגו ועוד כ-50 נפצעו הבוקר (שישי) בשני אירועי ירי במסגדים בעיר כרייסטצ'רץ' בניו זילנד. במסגד "אל-נור" נכחו בעת הירי כ-200 בני אדם בתפילות יום השישי, חלקם שחקני נבחרת הקריקט של בנגלדש. במקביל, אותרה פצצה במכונית שחנתה במרחק של כשלושה קילומטרים מאחד המסגדים. שלושה גברים ואישה נעצרו בחשד למעורבות באירועים, שהוגדרו על ידי ראש ממשלת ניו זילנד ג'סינה ארדרן כטרור.

היורה לבש בגדי צבא, ואף שידר את הירי בשידור חי בפייסבוק. הרשויות במדינה ביקשו מכל בתי הספר להישאר סגורים ואף דרשה מהמתפללים המוסלמים לא להגיע למסגדים היום. ראש ממשלת ניו זילנד אמרה במסיבת עיתונאים: "המשטרה עצרה אדם אחד. ברור שמדובר באחד הימים השחורים בהיסטוריה של ניו זילנד. זה מעשה חמור של אלימות, רבים נפגעו מהאירוע. חלקם מהגרים, חלקם אולי פליטים. הם בחרו להפוך את ניו זילנד לביתם. הם – אנחנו. אין מקום בניו זילנד לאלימות כזו. מחשבותיי עם כל אלה שנפגעו. מחשבותיי עם תושבי כרייסטצ'רץ'. המשטרה מבקשת מהם להשאר בבתים. אני מבקשת מכם להשאר בבתים. אנחנו פועלים בכמה זירות".

נשיא המועצה האירופית, דונאלד טוס,ק הגיב על אירוע הטרור וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "ההתקפה הברוטלית על כרייסצ'רץ' לעולם לא תמחה את הסובלנות והיושרה שניו זילנד מפורסמת בהם. מחשבותינו באירופה נתונות לקורבנות ולבני משפחותיהם. ראשת הממשלה ארדרן יכולה לסמוך על הסולידאריות שלנו".

הפופולריים