התרסקות המטוס: משלחת ישראלית הגיעה לאתיופיה

התרסקות המטוס: משלחת ישראלית הגיעה לאתיופיה
שליח זק"א: מדובר בשטח פיזור עצום, נעשה הכל כדי להביא את ההרוגים הישראלים לקבורה בארץ. בעקבות ההתרסקות, חברת התעופה "אתיופיאן איירליינס" קרקעה הבוקר את כל צי מטוסי 737-800 MAX
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מקום התרסקות המטוס באתיופיה, מרץ 2019
צילום: אי-פי

צוותים של זק"א מישראל ומדרום אפריקה ומשפחות הנספים הישראלים באו לפנות בוקר (שני) לאתיופיה לסייע לקונסול ישראל באדיס אבבה לזהות את גופות שני ההרוגים בתאונת המטוס הנוסעים האתיופי. על המטוס היו 157 נוסעים ואנשי צוות, והוא התרסק זמן קצר לאחר שהמריא מאדיס אבבה בדרכו לניירובי שבקניה.


בעקבות ההתרסקות, חברת התעופה "אתיופיאן איירליינס" קרקעה הבוקר את כל צי מטוסי 737-800 MAX. גם רשות התעופה האזרחית בסין הודיעה לכל חברות התעופה במדינה כי עליהן להשעות את השימוש בדגם. בעקבות הקרקוע של מטוסי ה-MAX של אתיופיאן איירליינס, יהיו שינויים מסויימים בתפעול טיסות החברה, דבר שלא אמור להשפיע על הטיסות לישראל. עם זאת, בקו לתל אביב יופעל עד להודעה חדשה בעיקר מטוס הבואינג 787 דרימליינר.

אליעזר סמט, שליח זק"א לאתיופיה אמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב: "אנחנו כרגע עוברים לשדה התעופה לראות מקום שבו יש את חלקי הגופות שכבר הצליחו לחלץ מהמקום. משם נמשיך לזירת האסון, נלמד את המקום. לצערי בזק"א טיפלנו בהרבה אסונות בעולם".

סמט הוסיף כי "ממה שאנחנו מבינים מדובר בשטח פיזור עצום. יש כאן במטוס שהתרסק אזרחים מ-30 מדינות, המשלחת היחידה היא מישראל. נעשה הכל כדי להביאם לקבר ישראל". במקביל, סין קרקעה את כל מטוסי בואינג 737 800 שדגם זה הוא שהתרסק באתיופיה. חברת בואינג הודיעה על דחיית טקס ההשקה של דגם חדש מתוצרתה עקב ההתרסקות.


הפופולריים