משלחת זק"א תצא לאתיופיה לאיתור גופות הישראלים

משלחת זק"א תצא לאתיופיה לאיתור גופות הישראלים
כתבת CNN רובין קריל דיווחה לכאן חדשות מאזור התרסקות הבואינג 737 של חברת אתיופיאן איירליינס: "היו מספר אנשים מהאיחוד האירופי על סיפון המטוס". צוותי זק"א מישראל ומדרום אפריקה ייצאו לסייע לקונסול הישראלי באדיס אבבה לאסוף ממצאים בזירה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
זירת התרסקות המטוס
צילום: אי-פי

שני צוותים של היחידה הבינלאומית של זק"א יצאו הלילה בטיסה ישירה לאתיופיה, על מנת לסייע לקונסול ישראל באדיס אבבה לאתר ולזהות את גופות שני הישראלים שהיו על מטוס הבואינג 737 של חברת "אתיופיאן איירליינס", שהתרסק הבוקר לאחר המראתו. 149 נוסעים ושמונה אנשי צוות מ-33 מדינות היו על סיפון המטוס - איש מהם לא ניצל. 

יהודה משי זהב, יו"ר זק"א, מסר: "חברי המשלחת יצאו במטרה לעשות כל מאמץ לאתר את הישראלים ההרוגים ולהביאם לקבר ישראל. לצערי, בניסיון הרב שצברנו באירועי אסון בעולם, רכשנו מקצועיות רבה באירועים מסוג זה".

כתבת CNN רובין קריל דיווחה לכאן חדשות מאזור התרסקות המטוס: "נסו לדמיין שטח עצום המשתרע על פני כל רכס ההרים. חתיכות פסולת פזורות בכל מקום, חתיכות מהשלד של המטוס, כרטיסי ביקור, מפות. אנחנו בעצם באמצע שום מקום". קריל דיווחה כי על סיפון המטוס היו מספר אנשים מהאיחוד האירופי, מאחר שקו אדיס אבבה-ניירובי הוא מסלול דיפלומטי מקובל.


מטוס הבואינג 737 שהתרסק הוא מהדגמים הנפוצים והמתקדמים בעולם. כמה מאות ממנו טסים בכל רגע נתון בין יעדים שונים ברחבי הגלובוס. רק לפני ארבעה חודשים התרסק באינדונזיה מטוס מאותו הדגם בנסיבות דומות מאוד, גם כן דקות ספורות אחרי שהמריא. על פי הערכות, בכל שנה טסים כ-150,000 ישראלים בקו שבין ישראל לאתיופיה, בעיקר כתחנת מעבר זולה. המטוס שהתרסק היום, היה בישראל רק לפני שלושה ימים. 


באתר ניטור הטיסות Flight Radar 24, טענו כי המטוס שיצא לקניה האיץ בצורה אנכית ובלתי יציבה מיד אחרי ההמראה. נודע כי המטוס נכנס לפעילות לפני ארבעה וחצי חודשים. חברת בואינג, שייצרה את המטוס הביעה צער עמוק, ושלחה תנחומים "לכל 149 נוסעי המטוס ושמונת אנשי הצוות שקיפחו את חייהם".


 

הפופולריים