מטוס של חברת התעופה האתיופית ועליו 157 בני אדם התרסק

157 בני אדם התרסקו עם מטוס אתיופיאן איירליינס
במטוס, מסוג 737, שהיה בדרכו לקניה, הייתה ככל הנראה תקלה בהמראה. על המטוס היו 149 נוסעים ו-8 אנשי צוות. המטוס נכנס לפעילות רק לפני ארבעה חודשים וחצי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בדרך לשום מקום
צילום: בדרך לשום מקום

מטוס של חברת התעופה האתיופית "אתיופיאן איירליינס" התרסק היום (ראשון) בדרכו מאתיופיה לקניה. על המטוס היו 149 נוסעים ושמונה אנשי צוות. במטוס, מסוג בואינג 737, ככל הנראה הייתה תקלה בהמראה והתרסק דקות אחרי שיצא לדרך. נודע כי המטוס נכנס לפעילות רק לפני ארבעה וחצי חודשים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר בתגובה להתרסקות המטוס: "שולח תנחומים לנפגעים באסון באתיופיה ובני המשפחות. אנו בודקים אם ישנם ישראלים על הטיסה ומשוחחים גם עם הרשויות באתיופיה".

נשיא קניה אוהורו קנייתה: "אנו עצובים מהחדשות על התרסקות מטוס הנוסעים של אתיופיאן איירליינס שש דקות אחרי ההמראה בדרכו לקניה. תפילותיי לכל משפחות יושבי המטוס".

מדובר באחת מחברות התעופה הפעילות בעולם והיא פועלת גם בישראל. מדי שנה משתמשים כמאה אלף ישראלים בחברת התעופה האתיופית - בעיקר בטיסות הממשיכות להודו ולמזרח הרחוק. משרד החוץ הודיע כי הוא בודק אם היו ישראלים על הטיסה.

לפני כארבעה וחצי חודשים התרסק מטוס נוסעים אינדונזי, שטס מבירת אינדונזיה ג'קרטה לעיר פאנגקאל פינאנג, כמה דקות לאחר המראתו. על המטוס היו 189 נוסעים ואנשי צוות. גם במקרה הזה התרסק מטוס מאותו הסוג.

רשת BBC חשפה יום אחרי ההתרסקות כי התקלה הטכנית שאירעה ביום שלפני הטיסה מאינדונזיה הייתה מד מהירות שהראה נתונים לא עקביים. לפי הדיווח, נתוני המהירות במסך של הטייס היו שונים מאלו של טייס המשנה. לדברי החברה, התקלה תוקנה לפני הטיסה והמטוס היה כשיר.

הפופולריים