כיפאה: הכיפה שתגן מהתקפות אנטישמיות

כיפאה: הכיפה שתגן מהתקפות אנטישמיות
התגברות האנטישמיות בצרפת הביאה ארבע אחיות מירושלים לפתח מוצר חדשני שמאפשר ליהודים הצרפתים ללכת עם כיפה ולהיראות בלי - פאה שאליה צמודה כיפה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
כיפאה
צילום:

בעקבות אירועים אנטישמיות שהתרחשו בתקופה האחרונה בצרפת, יזמו ארבע אחיות מירושלים מוצר חדש שיסייע לחובשי הכיפה במדינה להסוות את זהותם במקומות מועדים לפורענות כלפיהם. מדובר בפיאה שלאחד מצדדיה מוצמדת כיפה. כאשר האדם החובש אותה חש כי הכיפה עשויה לגרור תגובות אלימות כלפיו מידי גורמים אנטישמיים הוא הופך אותה לצדה השני וכך היא נשארת על ראשו מבלי שתיראה.


בתכנית ערב ערב עם דב גיל-הר בכאן 11 סיפרו היום (שני) חיה, רבקי ומלכי לבית ברונפמן, כיצד ביחד עם אחותן בוכי הגו את הרעיון. "פנה אלינו יהודי מצרפת שסיפר שהוא חובש כיפה ובמקומות מסויימים הוא חש מאוד מאויים", סיפרה חיה. "אנחנו מתעסקות בכל הקשור לתוספות שיער ולפאות והוא ביקש שנמצא לו פתרון שיראה הכי טבעי שיש. הוא שלח לנו תמונה ודרכה בחנו את סוג השיער והצבע שלו והגענו למוצר הראשון מהשיער הטוב ביותר שלנו".

האחיות סיפרו כי לאחר האבטיפוס הראשון ראו שיש דרישה למוצר ופניות נוספות הגיעו מכל רחבי אירופה, אך בעיקר מצרפת. "הלקוח מקבל את הפאה והולך לספר, שם הוא מעצב לו את זה בצורה שתשתלב בשיער שלו. הכיפה דרושה לצורך יראת שמיים. דיברנו עם כמה רבנים אבל כדאי שכל אחד ישאל את הרב שלו", אמרה חיה. "זה גם משיג את המטרה אבל חושב לציין שכל יהודי צריך להרגיש בנוח עם הזהות שלו בכל מקום בעולם".

הפופולריים