אחרי המפלה בפרלמנט: תרזה מיי שרדה הצעת אי אמון

אחרי המפלה בפרלמנט: מיי שרדה הצעת אי אמון
325 חברי פרלמנט התנגדו להצעה של ג'רמי קורבין, מול 305 שתמכו בה. אחרי ההצבעה אמרה מיי כי תמשיך "לחזק את הביטחון והכלכלה" ותמשיך בחובתה "לשרת את רצון העם ולהוציא את בריטניה מהאיחוד האירופי"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ראש ממשלת בריטניה תרזה מיי
צילום: AP Photo/Frank Augstein

משבר פוליטי בבריטניה על רקע אי אישור הסכם הברקזיט בפרלמנט: ראש הממשלה תרזה מיי שרדה הערב (רביעי) את הצעת אי האמון שהגישה האופוזיציה נגדה. 325 התנגדו להצעה מול 306 תומכים. לאחר ההצבעה אמרה מיי כי תמשיך "לחזק את הביטחון והכלכלה" ותמשיך בחובתה "לשרת את רצון העם ולהוציא את בריטניה מהאיחוד האירופי".

יו"ר האופוזיציה, ג'רמי קורבין, שהגיש את הצעת אי האמון במיי, אמר כי "לפני שנדון בצעדים הבאים, הממשלה צריכה להסיר מהשולחן את האפשרות של יציאה מהאיחוד ללא הסכם". דקות ספורות לפני ההצבעה תקף שר הסביבה מייקל גוב את קורבין על השתתפותו בטקס לזכרם של מבצעי הטבח בספורטאים הישראלים באולימפיאדת מינכן שנערך בתוניסיה ב-2014.

אמש הגיש קורבין את הצעת אי האמון בממשלה לפרלמנט הבריטי לאחר שהסכם היציאה מהאיחוד האירופי שגיבשה מיי נדחה על ידי הפרלמנט ברוב של 230 קולות.

אמש הצביעו 432 מחברי הפרלמנט על הסכם העזיבה מהאיחוד האירופי שהובילה מיי, ודחו אותו ברוב עצום. בריטניה התחייבה לעזוב את האיחוד בסוף חודש מארס. בממלכה חוששים כי בלי הסכם ייווצר תוהו ובוהו כלכלי ופוליטי. פוליטיקאים מכמה מפלגות בפרלמנט הבריטי מציעים לערוך משאל עם נוסף כדי להוכיח שהציבור הבריטי התחרט וכעת לא מעוניין לעזוב את האיחוד.

מיי אמרה היום בפרלמנט שעריכת בחירות בעת הנוכחית תהיה הדבר השגוי ביותר לעשות. לדבריה, בחירות רק יעמיקו את המחלוקת בבריטניה, יביאו כאוס ועיכוב ביציאתה של בריטניה מהאיחוד האירופי. "אין זה האינטרס הלאומי", אמרה והוסיפה שעל הפרלמנט להשלים את המלאכה בנושא הברקסיט.

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל הגיבה על דחיית עסקת הברקזיט אתמול ואמרה כי "אנחנו חושבים שהכדור נמצא עכשיו במגרש של הבריטים ושהם צריכים לעדכן אותנו כיצד ממשיכים מכאן. אם יהיה נזק ננסה כמובן שהוא יהיה קטן כמה שאפשר וננסה למצוא פתרון ראוי, אבל אנחנו גם מוכנים לתרחיש שבו לא יימצא פתרון שכזה".

הפופולריים